Autor: V.Ž.

10.05.2024

18:00

Kraj! Partizan u finalu ABA lige! Budućnost razbijena u poslednjoj  četvrtini! (VIDEO+FOTO)

Budućnost VOLI/Filip Roganović

Kraj! Partizan u finalu ABA lige! Budućnost razbijena u poslednjoj četvrtini! (VIDEO+FOTO)

Košarkaši Partizana pobedili su Budućnost 100:86 u majstorici polufinala plej-ofa regionalne ABA lige.

"Crno-beli" su 30. aprila u prvoj utakmici polufinala plej-ofa regionalnog takmičenja na svom terenu pobedili 78:67, dok je Budućnost pre tri dana u Podgorici slavila rezultatom 74:73.

Ekipa Željka Obradovića igraće u finalu plej-ofa ABA lige sa Crvenom zvezdom.

PARTIZAN - BUDUĆNOST 100:86 (23:21, 25:33, 25:17, 27:15)

Beograd.

Beogradska arena.

Gledalaca: 15.146.

Sudije: Saša Pukl, Damir Javor, Tomislav Hordov

PARTIZAN: Smit, Ledej, Avramović, Panter, Smailagić, Naneli, Trifunović, Anđušić, Doužer, Ponjitka, Kaminski, Kaboklo.

Trener: Željko Obradović

BUDUĆNOST: Ilić, Megi, Friomen, Slavković, Makundu, Ferel, Džons, Jagodić-Kuridža, Tanasković, Rajt, Popović, Kamenjaš.

Trener Andrej Žakelj

ČETVRTA ČETVRTINA

40. minut - Kraj utakmice! Partizan - Budućnost 100:86. Crno beli su u finalu ABA lige.

38. minut - Sjajna asistencija Avramović za Ponjitku 96:78. Sve je gotovo,  Partizan je u finalu ABA lige. Ostaje samo da crno-beli odrade još dva minuta do kraja meča.

37. minut - Prekršaj Ponjitke. Kamenjaš dva od jedan 94:76. Partizan je na korak do velikog finala ABA lige sa Crvenom zvezdom.

36. minut - Rajt promašio otvorenu trojku. Avramović zato pogađa. Razbijanje "đetića" u poslednjoj četvrtini 94:75.

35. minut - Smit za tri 91:75. Faul u napadu Tanaskovića. Naneli za tri - kratko.

34. minut - Megi promašuje za tri, Budućnost je potpuno stala. Rajt faulira Kaminskog. kamenjaš lako rešava preko Kaminskog 88:75.

33. minut -  Avramović za prvu dvocifrenu razliku 82:71. Tri slobodna bacanja imaće Aleksa Avramović. Dva od tri. Sedamnaest poena za sjajnog Aleksu.

32. minut - Novi poeni Avramovića, maksimalnih plus 9 za Partizan, koliko je imala i Budućnost u jednom trenutku 80:71. Težak šut Tanaskovića, nema poena, faul Kamenjaša.

31. minut - Avramović na Tanaskovića 75:71. Borbeni Smit je iščačkao loptu igračima Budućnosti. makundu pravi faul. Aleksa pogađa još jednu trojku za crno-bele. Najveća prednost za Partizan 78:71.

TREĆA ČETVRTINA

30. minut - Doužer greši, ali i Popović pravi grešku u koracima. Kraj trećeg kvartala 73:71. Biće drame u Areni.

29. minut - Pogrešio je Kjamenjaš, a Avramović ispivotirao i pogodio 73:68. Rajt pogađa pod faulom. Pogađa i dodatno 73:71.

28. minut - Nema trojke za Partiozan, ali ni za Frimena. Pogađa Ponjitka 68:65. Megi pogađa trojku za izjednačenja, odgovara Ponjitka istom merom 71:68.

27. minut - Avramović precizan sa penala 66:63. Lična Doužera, Frimen će imati tri bacanja. Prvo je promašio, naredna dva pogodio 66:65.

26. minut - Lična Smailagića na kamenjašu, koji je polovičćan sa penala 64:61. Smit kratak za tri Dobar pas Rajta za tanaskovića koji je sam na ziceru - 64:63. Novi promašaj crno-belih, vraćaju se gosti posle naleta Partizana. Faul u napadu Frimena.

25. minut - Trojka Pantera, serija Partizana posle isključenja Ferela 64:60. Kamenjaš ne pogađa za tri, naneli u defanzivnom skoku, Ledej jednom rukom nema koša, treća lična Kevina Pantera.

24. mimut - Ferel napušta teren, najefikasniji igrač Budućnost. Panter na liniji penala. Pogodio je sva tri bacanja 59:60, a sada faul u napadu pravi Makundu. Novi poeni kapitena Pantera sa bacanja. Vodi Partizan 61:60.

23. minut - Naneli do Smailagića i laki poeni 55:60. Pogrešio je Rajt, lopta za Partizan. Tri slobodna bacanja za Pantera.  Velika nervoza na terenu, prednjači Ferel, dobio je tehničku i isključenje... U toku je prekid.

22. minut - Još jedna trojka Džejlena Smita 53:56, ali odmah pogađa Džons na drugoj strani 53:58. Smailagić kratak u pokušaju za tri poena. Faul Smita. Makundu posle mrtve lopte pogađa o tablu 53:60.

21. minut - Ferel nastavlja šutersku seriju i u nastavku 48:56. Naneli uzvraća na drugoj strani 50:56. Faul u napadu pravi Džons.

Panter nasred terena održao govor, dok "grobari" sa tribina vređaju sudije

DRUGA ČETVRTINA:

20. minut - Makundu, nova trojka 45:52. Panter odgovara 48:52. Rajt pogađa sa zvukom sirene 48:54. Kraj poluvremena.

19. minut - Naneli do Smailagića, koji ne uspeva da zakuca. Faul na Makundu. Polovičan je sa penala 45:49, ali lopta i dalje za Budućnost.

Navijači Partizana vređaju sudije

18. minut - Naneliju sviran prekršaj u napadu. Ponjitka pravi prekršaj na Makundu, koji pogađa oba bacanja i novo vođstvo gostiju 43:42. Smit pogađa za tri 45:43. Popović odlična finta i laki poeni na obruču 45:45. Mrtva lopta, pa napad za Podgoričane. Makundu pogađa za tri 45:48.

17. minut - Frimen faulira Nanelija. Polovičan sa penala 42:39, pa Ferel greši, Kamenjaš faulira Kabokla. Brazilski centar promašuje oba bacanja. Rajt pogađa 42:41.

16. minut - Naneli ide do kraja i Partizan ponovo vodi 38:36. Rajt pogađa trojku, sad gosti opet vode 39:38. Naneli povratna do Smailagića koji pogađa trojku 41:39. Gube loptu Podgoričani.

15. minut - Kamenjaš ide na prodor i završava poenom 33:36. Panter doibija tri slobodna bacanja i sva tri pogađa. Izjednačenje 36:36. Ne uspeva Kamenjaš.

14. minut - Dobar pas Ferela i zakucavanje Makundua 29:32. Zek Ledej preko Ferela pogađa za 31:32. Faul na Kamenjašu posle ofanzivnog skoka. Precizan je sa penala 31:34. Kaminski odgovara 33:34.

13. minut - Pogađa Ferel uz prekršaj Kevina Pantera. Pogađa i dodatno bacanje 28:28. Ledej greši, Ferel za tri i dobija faul. Posle gledanja snimka i Ferel dobija nesportsku. Košarkaš Budućnosti pogađa dva bacanja, a sada dva penala za Aleksu. Prvo je promašio drugi put precizniji 29:30. I lopta za Partizan sa strane. Ledej greši.

12. minut - Dobra energija i trojka Avramovića od ulaska na teren, Rajt pokušava, promađuje, Avramović hvata loptu a Naneli pogađa - 25:25.

11. minut - Budućnost ima previ napad u drugoj deonici. Dobra odbrana Smailagića, Kamenjaš nije uspeo da pogodi. Greši Smit, Megi pogađa trojku uz faul Smailagića. Pogađa Flečer Megi i dodatno bacanje, ponovo vode gosti 23:25.

PRVA ČETVRTINA

10. minut - Tri slobodna bacanja za Nanelija. Fauliran u pokušaju šuta za trojku. Tri od tri Naneli 20:21. Dobra odbrana Avramovića, lopta za crno-bele. Smit za tri, Džejlen Smit dovodi Partizan u vođstvo za kraj prve četvrtine 23:21. Serija domaćih 6:0 i prva trojka Partizana na meču.

9. minut - Naneli dobra finta i faul. Dva bacanja. Pogađa oba penala 15:19. Tewžak šut Slavkovića, odlična odbrana ekipe Željka Obradovića. Ledej sjajna finta šuta i poeni 17:19. Megi za Kamenjaša, lopta za Slavkovića ispod koša, lepo 17:21.

8. minut - Ferel još jedanput pogađa za tri, 11 njegov poen 13:17. Panter za Ledeja, nema trojke. Kammenjaš pogađa za dva 13:19

7. minut - Doužer, lako jer probio i laki poeni 11:11. Ferel sa devet metara pogađa trojku, osam njegovih poena, druga trojka za goste 11:14. Kaminski pogađa jednom rukom 13:14.

6. minut - Doužer lepo ispivotirao i imaće dva bacanja. Polovičan sa penala 7:9. Težak step bek pogađa Ferel za tri 7:11. Laki poeni za Kaminskog 9:11. Faul u napadu, nepropisno postavljen blok Marvina Džonsa.

5. minut - Doužer pokušava i promašuje. Ferel na drugoj strani gazi aut liniju. Panter, nema pogotka za tri, Džons hvata loptu. Popović ne pogađa za tri, hvata loptu Kaminski.

4. minut -  Agresivan je Slavković na Panteru, koji promašuje, Džons sada promašuje, snašao se Panterr, koji završava kontru poenima 6:6. Za tri poena pogađa Ferel 6:9.

3. minut - Marvin Džons sa poludistance 2:4. Doužer gubi loptu, ali krade sa leđa, salje loptu za Kaminskog koji pogađa 4:4. Džons dominira u ovim trenucima. Novi poeni 4:6.

2. minut - Kaminski šut na isteku napada, nema poena, na drugoj strani Džons uzvraća. Panter preko Ferela prvi poeni za crno-bele 2:2

1. minut - Prvi napad imaju košarkaši Partizana. Doužer promašuje za tri, Naneli proba da ispravi, ali ne uspeva. Sjajno zakucavanje Džonsa 0:2

19.00 - Startna postava Partizana

18.59 - Startna postava Budućnosti

18.52 - Arena nije ispunjena kao na nekim prethodnim utakmicama Partizana. Ima još uvek dosta praznih stolica.

18.48 - Željko Obradović je još jedanput ove sezone ovacijama dočekan od strane "grobara". Arena se ori od skandiranja Žocu!

18.35 - Strateg crno-belih Željko Obradović ovako je najavio utakmicu:

- Imamo veliku želju da imamo naše navijače, koji će doći da podrže ekipu i da se sve protekne u fer i sportskoj borbi. Moramo još jednom da damo primer svima. Mi smo Partizan u svakom smislu, koncentrisani svi na ono što se dešava na parketu. Ponavljam, dolaze nam naši sportski prijatelji i želimo da sve protekne u fer i sportskom duhu.

18.15 - Trener Budućnosti Andrej Žakelj izjavio je da očekuje zanimljivu utakmicu.

- Igramo pred punom 'Arenom'. Jedva čekamo utakmicu - uradićemo sve što je do nas da iznenadimo Partizan. Najbitnije je da imamo pravi pristup, energiju, da smo čvrsti i agresivni. Samo tako možemo da računamo na finale - rekao je Žakelj.

18.00 - Dobar dan i dobro došli na blog uživo meča Partizan - Budućnost na portalu Informer.rs.

Spajić se dodvorava ovoj svetskoj sili! Evo zašto Crna Gora glasa za rezoluciju o genocidu u Srebrenici

Istoričar Bogdan Živković sa Balkanološkog instituta SANU ocenio je da danas da će Crna Gora glasati za Rezoluciju o Srebrenici na Generalnoj skupštini UN zato što je ta zemlja pod velikim pritiskom SAD, zato što u mnogo čemu nema suverenitet i zato što crnogorski premijer Milojko Spajić želi podršku najmoćnije svetske sile u nastojanjima da postane prvi čovek Crne Gore.

20.05.2024

20:09

Uspešno održan deseti jubilarni "Beogradski Manifest": Više od 30 opština predstavilo svoju turističku ponudu pred predstojeću sezonu (FOTO)

Posetioci su imali prilike da istraže razne programske sadržaje festivala koji su predstaviljeni u šest tematskih celina, a drugog festivalskoog dana su svi prisutni imali prilike da uživaju u posebnom doživljaju koji je donela nesvakidašnja izložba old tajmera u okviru koje je predstavljeno preko 70 umetničkih dela auto industrije. Među njima se našao i jedan stogodišnjak iz 1924. godine.

20.05.2024

19:00

Ako Zelenski izgubi vlast, može da izgubi i glavu? Putin se zakleo da ga niko neće ubiti sve dok bude bio predsednik!

Poginuo je predsednik Irana. Proglašena petodnevna žalost u zemlji. Šta čeka Iran nakon pogibije Raisija? Zelenskom danas istekao mandat. Da li će i dalje biti predsednik Ukrajine. Međunarodni krivični sud zatražio hapšenje Netanjahua zbog navodnih ratnih zločina u Gazi. Na ove teme u emisiji "Rat uživo" govorili su novinar Dragan Vujičić i general Vinko Pandurević.

20.05.2024

19:45

Izrael manipuliše Amerikom? Evo ko je prvi osumnjičeni za ubistvo predsednika Irana! (VIDEO)

Dogodila se pogibija Ibrahima Raisija, bivšeg predsednika Irana. On je uveo neke nepopularne mere u Iranu, zategao odnose sa nekim zapadnim zemljama i govorio je da ni jedna američka administracija ne funkcioniše dobro. Putin se oglasio lično i rekao da će Moskva učiniti sve što može da pomogne oko istrage. U emisiji "Info dan" govorili su politikolog Nikola Jović i istoričar Saša Adamović.

20.05.2024

17:30

23. maj - dan odluke! Dok se pripremamo za sednicu u Savetu bezbednosti UN, Kurti divlja po Kosovu! (VIDEO)

Najnovija vest stigla je iz južne srpske pokrajine. Policija je ušla u ekspozituru Poštanske štedionice u Severnoj Mitrovici. Kolona oklopnih vozila kreće se ka Leposaviću. U emisiji "Info dan" gost je bio Demo Beriša, predsednik Matice Albanaca u Srbiji koji je govorio o neprestanim napadima na Srbe od strane Vlade Aljbina Kurtija, ali i o potencijalnom donošenju sramne rezolucije o Srebrenici.