Autor: Beta

26.04.2022

20:47

KEC U NIŠU! Radnički GRABI ka Evropi! Tinejdžer spasao Kragujevčane!

Fudbaleri Radničkog iz Niša pobedili su na svom terenu Vojvodinu sa 1:0, u trećem kolu plej-ofa Superlige Srbije.

Strelac pobedonosnog gola za Radnički bio je japanski internacionalac Rjohei Mićibući u 49. minutu.

Radnički je zabeležio 11. pobedu u prvenstvu i sa 47 bodova zauzima četvrtu poziciju, koja vodi u Evropu. Nišlije imaju tri boda više i utakmicu više od Voždovca i TSC-a, direktnih konkurenata za četvrto mesto.

Vojvodina je zabeležila drugi vezani poraz i sa 42 boda se nalazi na sedmom mestu na tabeli.

U narednom kolu, Radnički će gostovati Čukaričkom, dok će Vojvodina dočekati Crvenu zvezdu.

U istom terminu, u trećem kolu plej-aut grupe, Mladost i kragujevački Radnički 1923 su u Lučanima odigrali nerešeno 0:0.

Najbolju šansu na meču imala je Mladost u 65. minutu, ali Milan Bojović nije uspeo da realizuje penal, kada mu je zicer skinuo golman Kragujevčana tinejdžer Ognjen lukić.

Mladost je zabeležila treći vezani remi i sa 39 bodova se nalazi na 10. poziciji. Radnički 1923 je na 13. mestu na tabeli sa 32 poena, koliko ima i 14. Novi Pazar.

U sledećem kolu, Mladost će gostovati Kolubari, dok će Radnički 1923 gostovati Novom Pazaru.