Autor: M. G.

30.03.2024

17:30

Kraj! Očajni Partizan preživeo Spartak i ostaje na minus 4! (VIDEO)

Fudbaleri Partizana od 18.30 (Arena 1 premijum) dočekuju subotički Spartak u meču 27. kola Superlige Srbije. Crno-beli žele da prekinu loš niz u domaćem prvenstvu, pošto su nakon remija sa Crvenom zvezdom u derbiju kod kuće izgubili od Napretka, a potom odigrali nerešeno protiv lučanske Mladosti.

Najveći rival Partizana Crvena zvezda te kikseve je iskoristila i otišla je na četiri boda viška, a današnjom pobedom u Ivanjici protiv Javora prednost je porasla na sedam bodova.

Sa druge strane, u Humskoj je u prethodnih nekoliko dana više priče bilo o UEFA licenci za narednu sezonu. Crno-beli su u petak dobili od države 3,2 miliona evra kako bi regulisali dugovanja.

PARTIZAN - SPARTAK 1:0 (1:0) (KRAJ)

Strelac: Baždar 21

Grad: Beograd

Stadion: Partizan.

Kapacitet: 29.000

Sudija: Stanko Ostraćanin.

Žuti kartoni: Mijailović, M. Kerkez, Lukić, Tomović (Spartak)

PARTIZAN (4-2-3-1): Jovanović - Stojković, Kovačević, Marković, Antić - Ovusu, Zahid (od 77. Trifunović) - Kalulu (od 65. Severina), Natho (od 58. Kastiljo), Goh - Baždar (od 58. Nikolić).

Trener: Igor Duljaj

SPARTAK: Vulić - Mijailović (od 64. Atule), Bogićević, D. Kerkez (od 46. Prijović), Ćalasan, M. Kerkez (od 46. Stanojev) - Đurasović (od 64. Tomović), Lukić, Mijić - Babić, Ubiparip (od 64. Mudrinski).

Trener: Nenad Lalatović

DRUGO POLUVREME

KRAJ U HUMSKOJ! Uz mnogo muke Partizan dolazi do trijumfa!

90+3. minut - Goh šutira preko gola.

90. minut - Igraće se još pet minuta.

89. minut - Kakva šansa za Prijovića! Šutirao je bek Spartaka, odbranio je Jovanović, biće to 12. korner za goste!

88. minut - Još jedna prilika za Spartak! Rezervista Atule prošao je po levoj strani, ali ga je u poslednjem trenutku stigao Bojan Kovačević i izbacio loptu u korner!

84. minut - Velika šansa za Spartak! Probao je Mudrinski, ali odbranio je Aleksandar Jovanović!

80. minut - Spartak pritiska Partizan. Gosti će u preostalih desetak minuta probati da dođu do izjednačujućeg gola.

74. minut - Na grčeve se žali i Gajas Zahid. Utakmica je prekinuta nakratko. Internacionalca iz Norveške zameniće Nemanja Trifunović.

68. minut - Probao je Zahid sa ivice šesnaesterca, ali golman Vulić bez problema zaustavlja udarac.

63. minut - Vrše pritisak fudbaleri Spartaka, ali nikako ne uspevaju da dođu u izglednu šansu. Ovog puta izblokiran je udarac Voje Ubiparipa.

57. minut - Problem za Partizan! Na travi je ostao Bibars Natho, žali se na povredu. Još tokom prvog poluvremena povredio je desni skočni zglob, a kako sada stvari stoje, neće moći da nastavi meč. Zameniće ga mladi Ekvadorac Denil Kastiljo.

52. minut - Opet preti Spartak preko bokova, a ovoga puta je Đurasović pokušao da proigra saigrače. Spreman je bio Jovanović.

49. minut - Za trenutak je bilo opasno pred golom Partizana, ali dodavanje Stanojeva je presekao Kovačević.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme u Humskoj, sa centra su krenuli gosti.

PRVO POLUVREME

45. minut - Kraj prvog dela meča.

40. minut - Nakon prekida priliku da udvostruči prednost imao je Bojan Kovačević. Ipak, njegov udarac glavom ide pored gola.

39. minut - Sjajan prodor Alda Kalulua po desnoj strani, faulom ga je zaustavio Marko Kerkez. Biće žuti karton.

32. minut - Opasnost pred golom Partizana! Ćalasan je bio u šansi, ali njegov udarac glavom ide pored gola.

29. minut - Napada Partizan uprkos vođstvu, ali zasad mu ne uspeva da postigne i drugi pogodak.

21. minut - EVO GOLA NAPOKON! Poveo je Partizan pogotkom Sameda Baždara! Prvo je šutirao Bibars Natho, golman Vulić odbio je loptu, na nju je naleteo Baždar i probio bunker! Crno-beli dolaze do prednosti iz prve prave šanse!

20. minut - Iako je u prethodne dve nedelje Partizan imao pauzu i šansu da se osveži i pripremi za naredne izazove, danas deluju dosta sporo i jalovo.

14. minut - Ponovo prilika za Partizan, pokušao je Natho, ali golman Spartaka zaustavio je ovaj udarac.

9. minut - Nova šansa za Partizan! Pao je Goh u šesnaestercu, traže penal crno-beli!

Zagrljaj Lalatovića i Duljaja pre meča

3. minut - Evo prilike i za Partizan! Imao je je Baždar, ali šutirao je preko gola.

2. minut - Već na startu šansa za Spartak! Babić je šutirao, ali izblokirao ga je Bojan Kovačević.

1. minut - Meč u Humskoj je počeo! Znatno slabija poseta u Humskoj u odnosu na neke prethodne mečeve.

PRE MEČA:

18.18 - Na klupi Partizana pred današnji meč nalaze se Krunić, Saničanin, Severina, Kanute, Šćekić, Kastiljo, Nikolić, De Medina, Filipović, Trifunović i Stjepanović. Sa druge strane, rezervisti Spartaka su Manojlović, Tošeski, Mudrinski, Todoroski, Stanojev, Prijović, Rošević, Atule, Krsmanović, Tomović i Dunđerski.

18.08 - "Parni valjak" će se suprostaviti gostima iz Subotice bez najboljeg strelca Superlige, Mateusa Saldanje, koji zbog povrede nije u protokolu.

17.42 - Sa druge strane, Lalatović smatra da će imati vatren doček u Humskoj, kao što je to bio običaj u nekim ranijim okršajima sa crno-belima.

Igramo kod njih i apsolutni su favorit, ako bilo šta napravimo to će biti iznenađenje. Mnogi ljudi očekuju pobedu Partizana. Ja verujem u svoj tim, verujem da možemo da napravimo iznenađenje na stadionu Partizana, iako očekujem da će biti mnogo ljudi koji će doći da podrže Partizan, ali i da mene napadaju - ističe Lalatović.

Nenad Lalatović

17.40 - Trener Partizana Igor Duljaj u najavi ovog meča pozvao je navijače crno-belih da ne vređaju suparničkog trenera Nenada Lalatovića. Poznato je da je Lalatović, kao nekadašnji kapiten, a kasnije i trener Crvene zvezde, na posebnom udaru "grobara", a Duljaj je poručio da je popularni Lalat njegov prijatelj.

Igor Duljaj

Lalatović je energičan, pravi takmičar i moj prijatelj, bivši saigrač iz Šahtjora. Ono što moram da naglasim posebno jeste da oni koji sutra dođu na tribine treba da usmere snagu na teren, na podršku igračima i da se Lalatović ne uzima u usta, kao ni njegova porodica. On je moj prijatelj, bez obzira što je igrao u Zvezdi, takve stvari ne smeju da se dešavaju. Želimo samo sportsku priču, da navijači podržavaju nas, da pokažu da smo posebni - rekao je Duljaj u najavi meča.

17.30 - Dobrodošli na naš blog posvećen utakmici 27. kola Superlige Srbije Partizan - Spartak.

Standings provided by Sofascore

SNS Vračar: Formirali smo većinu od 34 odbornika

Predsednik opštinskog odbora SNS Vračar Nenad Djordjević izjavio je da je koalicija “Aleksandar Vučić - Vračar sutra” zajedno sa još najmanje tri izborne liste koje imaju odbornike u Skupštini opštine Vračar utvtrdila većinu za konstituisanje vlasti u ovoj beogradskoj opštini.

03.06.2024

00:33

Stručnjaci otkrivaju kada je pravo vreme za kupovinu! Evo gde su drva najjeftinija

Leto još nije počelo, a mnogi već razmišljaju o grejanju sledeće zime. Građani koji se greju na drva i pelet već obilaze stovarišta i kupuju ogrev, budući da je sada jeftiniji. I profesor Branko Glavonjić savetuje da se ne čeka septembar i oktobar, jer nije realno očekivati neki drastičan pad cena u narednom periodu. Branko Glavonjić je rekao da se građanima već od marta, aprila, savetuje da je pravo vreme da počnu sa nabavkom ogreva za sledeću grejnu sezonu. Trend pada cena drvnih goriva se nastavio i u maju