Autor: V.Ž.

14.03.2024

18:00

Osaakaćena Zvezda razbijala Makabi, a onda... Drama do kraja i prvi poraz od 2013! (VIDEO/FOTO)

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su 84:80 u Beogradskoj areni od Makabija u 29. kolu Evrolige.

To je prva pobeda Ponosa Izraela u Beogradu protiv crveno-belih od 2013. godine.

CRVENA ZVEZDA - MAKABI  80:84 (21:17, 26:14, 14:22, 19:31)

Beogradska arena

Kapacitet: 18.386.

Sudije: Fernando Roća, Gitis Vilijus, Sašo Petek

CRVENA ZVEZDA: Smart, Lazarević, Hanga, Davidovac, Mitrović, Tobi, Bolomboj, Ilić, Gedraitis, Gilespi, Jago Dos Santos.

MAKABI: Antonius, Veb, Braun, Boldvin, Menko, Dibartolomeo, Rivero, Koen, Tompson, Nibo, Blat, Kolson.

ČETVRTA ČETVRTINA:

40. minut - Hanga za tri ni blizu. Dibartolemeo je ostao sam i pogodio tri poena 77:83, uzvraća Gedraitis, ostalo je tri sekunde do kraja, kasno 80:83...  Kraj utakmice. Šteta, oslabljena Zvezda razbijala je Makabi u prvom poluvremenu, a onda, u nastavku pala i na kraju izgubila 84:80.

39. minut - Hanga za triiiiiiiiii 74:76. Braun poentira, šteta bila je dobra odbrana hange. Faul Kolsona, pa dva slobodna bacanja za Hangu. Jedan od dva i faul Gilespija 75:78. Kolson pogađa oba penala 75:80. Gedraitis poentira 77:80. Kratak je Boldvin, lopta za Zvezdu! Drama u Areni!

38. minut - Davidovac za tri iz kornera 70:72, ali Kolson uzvraća istom merom 70:75. Jago promašuje i pravi prekršaj na Kolsonu, koji će imati dva bacanja. Dobio je Jago lakat u lice, a i prizemljenje je bilo boilno. Traži se čelendž sa klupe Zvezde. Nesportska! I faul Jaga. Dva penala za Zvezdu i dva za Kolsona. Jedno je pogodio Gedraitis, a jedno Kolson 71:76.  Jago je napustio parket uz bolne grimase.

37. minut - Faul na Jagu. Jedno pogodio, drugo promašio, Boldvin ne pogađa, ali zato pogađa hanga za tri 67:70. Boldvin promašuje za tri, ali Nibo prikucava 67:72

36. minut - Jago se spetljao i izgubio loptu, a onda napravio i faul. Alej up za Niba, brutalno zakucavanje i još faul. Četvrti faul Bolomboja. Nije pogodio Nibo, ali Veb dolazi do ofanzivnog skoka. Braun ne pogađa, ali novo zakucavanje Niba 70:63. U ovoj četvrtini rezultat je 17:2 za Makabi.

35. minut - Nibo pogađa dva plus 1 i dovodi Ponos Izraela u vođstvo 66:63. Težak šut Gedraitisa, nema koša, ali poslednji je Veb igrao loptom. Aut, lopta za crveno-bele.

34. minut - Mitrović za Bolomboja, odličan pas, ali je na kraju isteklo vreme za napad. Nibo za Brauna i izjednačenje 63:63. Makabi za nešto više od 14 minuta od minus 16 stigao do izjednačenja 63:63.

33. minut - Alej up, Džavonte Smart za Bolomboja, važni poeni 63:59. Braun promašuje preko Bolomboja, Jagu ne prolazi bdodavanje, Boldvin je dobro odreagovao i u nastavku akcije poentira 63:61.

32. minut - Braun poentira, Makabi je na minus dva 61:59. Jago za tri kratko. Makabi ima napad za izjednačenje. Braun ne pogađa, ali dolaze gosti do lopte, ali faul na Bolomboju. Napad za Zvezdu dobro je.

31. minut - Braun ne pogađa, lopta kopd Smarta. Smart se namestio ali promašio trojku. Faul na Klivlendu koji pogađa oba bacanja 61:55. Jago gubi nloptu, odlično se snalazi Kolson, samo je četiri razlike 61:57.

TREĆA ČETVRTINA

30. minut - Makabi se agresivnom odbranom vratio u meč. Veb, srećom ne pogađa. Hvata loptu hanga, a Dibartolomeo izbija u aut. Boldvin pravi prekršaj, Mitrović će imati dva slobodna bacanja. Pogađa Luka prvo, a odmah zatim i drugo 61:53. Imao je Makabi napad do kraja, ali je Riveo "popio" rampu! Posle treće četvrtine Zvezda vodi 61:53.

29. minut - Hanga gubi loptu, Klivlend pogađa, Makabi je na smo minus 6 59:53. Hanga mnije pogodio, ali Lazarević hvata loptu, Smart gubi loptu, ali mrtva lopta... Za nju će se boriti Braun i Lazarević. Lopta je kod Gilespija, faul u napdu Mitrovića.

28. minut - Loš faul Gedraitisa. Slučajno je sapleo Klivlenda, koji daje oba bacanja 59:51. Hanga je pokušao za tri i sve promašio. Lopta je završila u autu. Braun je imao otvoren put do koša ne uspeva da poentira, ne uspeva ni Klivlend, pa faul u napadu. Smart se odlično postavio. Faul Veba na drugoj strani.

27. minut - Jago poentira 57:47, a onda Hanga faulira Niba, koji pogađa oba penala 57:49. Hanga u prodoru, težak šut, ali pogađa 59:49. Zvezda čuva deset poena prednosti

26. minut - Jago, pa Smart ide do kraja, ali nije pogodio. Ubrzava Boldvin, a Gilespi pravi prekršaj. I to nesportski! Boldvin pogađa bacanja 55:45, lopta je sa strane za ekipu Odeda Kataša. Boldvin zakucava i ostaje bez tehničke, zbog dreke na sudije.

25. minut - Bolomboj pravi treći faul. Siguran je Boldvin 53:41. Smart napada Niba, ali mu lopta beži u aut. Greše i igrači Makabija, Jago stiže do novih poena, a potom Nibo zakucava 55:43.

24. minut - Loše dodavanje Gedraitisa biće mrtva lopta, ali samo dve sekunde su ostale za napad domaćih. Uspeo je da do lopte dođe Bolomboj, odmah pokušao 3, bez uspeha, promašuje i Nibo, ali u sledećoj akciji Bolomboj pravi faul u napadu.

23. minut - Jago dobija rampu od Klivlenda, koji u nastavku akcije pogađa za 51:39. Jago za Bolomboja, koji uspeva da poentira pored Niba 53:39. Greše gosti, lopta za ekipu Janisa Sferopulosa.

22. minut - Faul na Jagu, pogodio je oba bacanja, a onda i novi poeni za Makabi 51:37.

21. minut - Zvezda ima prvi napad u drugom poluvremenu, a nastavak poenima ortvara Jago 49:31. Braun pogađa jedno od dva bacanja, a onda im Kolson 49:34.

Za Zvezdu u Areni navija i Draženi Mihajlović sa sinovima Dušanom i Nikolasom

DRUGA ČETVRTINA

20. minut - Džoš Nibo pogađa uz prekršaj. Pametan napad Zvezde i lepi poeni Mitrovića 47:31. Istekao je napad, kraj poluvremena. Zvezda u svim segmentima, a brutalno oslabljena bolja je od Makabija 47:31. Odlična timska, ali i igra u odbrani. Bravo! Tako neka crveno-beli nastave i u drugom poluvremenu.

19. minut - Preterao je sad Jago, Dibartolomeo, pa Nibo ne pogađa. Jago za Mitrovića, odlično raširen napad 43:28, preseca Mitrović napad makabija, jago, pa Hanga, tako je breeeee 45:28.

18. minut - Jagooooo sa osam metara pogađa Brazilac. Zvezda na plus 16, ali odgovara i Kolson 41:28.

17. minut - Smaaaart, nova trojka! Ovo su njegovi minuti, postigaop je 12 poen, Zvezda na plus 14 - 36:22. Faul na Boldvinu, jedan od dva sa linije bacanja 38:25.

16. minut - Rivero promašuje. Bolomboj, sirena je bila brža, istekao napad, ali i Ilić pravi faul u napadu. Kolson oba puta precizan sa penala 33:24. Pobegao je Jago i preko Rivera poentira 35:24. Boldvin fintira, ali i pravi grešku u koracima.

15. minut - Džavonte Smart je raspoložen, novi poeni, Zvezda je "dvocifrena" 33:22. Mrtva lopta, bore se Nibo i Bolomboj. Braun stiže prvi do lopte, ispali su Bolomboj i Smart. Nema koša za Makabi, šteta Davidovac ne pogađša za tri, hvata Nibo. Faul Hange. Dobar faul.

14. minut - Braun uspeva da se podvuče, ali ne i da pogodi. Smart za triiiiiiii, plus 9 za Zvezdu 31:22.

13. minut - Blat sam na šutu za tri, promašuje, hvata Gilespi, lopta za Smarta, koji je sapleten u kontri. Smart je siguran sa linije bacanja, najveća prednost, osam razlike 28:20. Rivero pogađa 28:22.

12. minut - Hanga, lep prodor i mekan flouter 24:20. Blat promašuje, odbranila se Zvezda dobro i ima napad. Hanga do Davidovca, odlična finta i šest ralike za domaće 26:20.

11. minut - Zvezda ima prvi napad u drugoj deonici. Boldvin faulira Gilespija, koji je polovičan sa penala 22:17. Blat uzvraća trojkom 22:20.

Košarkaše bodre i Vladan Milojević sa asistentom Miloševićem, a tu su i golman Glazer, Stamenić i Nedeljković.

PRVA ČETVRTINA

10. minut - Veb dobija loptu, hteo je da zakuca ali ga je Gilespi blokirao. Sudije gledaju da li je nesportski faul na Davidovcu. Jeste. Nesportska za Blata. Pogađa Davidovac oba penala, lopta je sa strane za Zvezdu. Ništa od ovog napada, ali i Veb promašuje. Hanga promašuje za tri. Kraj prve četvrtine.

9. minut - Prva trojka za Boldvina 16:17. kakva trojka, visok luk lopte i Jago odgovara Boldvinu trojku 19:17.

8. minut - Blat do Veba, uh jeftino 14:13. Smart promašuje, lopta za Kolsona, koji je fauliran. Jedan od dva za Kolsona 14:14. Jago u prodoru, lepo mu je Gilespi otvorio put 16:14.

7. minut - Rivero napada Mitrovića, promašuje, opet lopta dolazi do njega promašuje, ali na kraju Kolson poentira 12:11. Jago u prodoru nije uspeo, ali tu je Bolomboj koga faulira Koen. Siguran oba puta sa penala i stiže do 7 poena 14:11.

6. minut - Smart iznuđen šut za tri, promašaj, Mitrović odličan u skoku, ali ne pogađa zicer. Lopta je kod jaga, koji pokušava, ali ga Nibo faulira. Brazilac je polovično siguran sa penala 12:9.

5. minut - Kolson poentira, serija 6:0 Makabija 9:9. Karakterističan koš Gedraitisa 11:9, još jedna izgubljena lopta za, večeras, plavo-žute.

4. minut - Boldvin za dva, izuzetan je sa poludistance 9:7. Mitrović ne pogađa, a u nastavku akcije ni Bolomboj. Greše i gosti, ali Jago je promašio flouter.

3. minut - Boldvin ne pogađa za dva, Bolomboj hvata, a Jago pogađa 9:3. Nebo je precizan 9:5, a u sledećem napadu Jago pravi korake.

2. minut - Fenomenalan potez Luke Mitrovića, a onda na drugoj strani greše košarkaši Makabija. Koen pravi faul na Bolomboju, koji pogađa dva plus 1 za 7:3.

1. minut - Prvi napad za Makabi, pokušao je Tompson za tri, bez uspeha, ali lopta za goste, presekao je Smart pik i poentira 2:0. Boldvin sam za tri, promašuje, ali Koen ispravlja trojkom 2:3.

18.57 - Ekipe su na centru, odjekuje himna Evrolige, meč uskoro počinje.

18.53 - U toku je predstavljanje igrača jednog i drugog tima na parketu Beogradske arene

18.41 - Makabi je na devetom mestu na tabeli Evrolige sa 15 pobeda i 13 poraza, dok je Crvena zvezda na 16. poziciji sa skorom 10/18.

Standings provided by Sofascore

18.25 - Trener ekipe sa Malog Kalemegdana Janis Sferopulos ovako je najavio meč u Areni:

- Igramo protiv snažnog tima, koji može da igra u sjajnom ofanzivnom ritmu. Znamo da moramo da budemo dobri u defanzivi. Imaju dosta igrača koji mogu da nam naprave problem i zato moramo da budemo generalno dobri na svakoj poziciji, individualno i kao tim, da zaustavimo njihovu napadačku igru. Moramo da budemo pametni u napadu, da budemo spremni da uradimo šta treba u odbrani.

18.15 - Ovo su rosteri za večerašnju utakmicu:

18.10 - Prvi meč ove sezone odigran u dvorani "Aleksandar Nikolić" gde Makabi igra utakmice kao domaćin zbog ratnog stanja na Bliskom istoku dobili su crveno-beli, dakle u "gostima" 98:92.

18.00 - Dobro veče i dobro došli na blog uživo meča Crvena zvezda - Makabi na portalu Informer.rs.

Najsnažniji bedem koji srpski narod ima jeste snaga našeg jedinstva! Petković o Vučićevoj borbi u Njujorku: Izazovi i pritisci se povećavaju iz dana u dan!

Pred Srbijom je jedan od najtežih političkih momenata u modernoj istoriji - 23. maja je sednica Generalne skupštine Ujedinjenih nacija na kojoj će se u 16 časova glasati o sramnoj rezoluciji o navodnom genocidu u Srebrenici. Zbog toga je, sada više nego ikada, važno da se zbiju redovi i da svi stanu uz predsednika Srbije Aleksandra Vučića u teškoj borbi koju vodi za očuvanje nacionalnih interesa.

19.05.2024

21:15

Jedinstvo našeg naroda je sada više nego potrebno! Jevtić pred put predsednika Vučića u Njujork: Diplomatska borba za čast i protiv demonizacije srpskog naroda!

19.05.2024

20:03

Iranski predsednik je ubijen? Približava nam se potpuni sumrak razuma u čitavom svetu! (VIDEO)

Udarna tema u svim svetskim medijima jeste pad helikoptera iranskog predsednika. Pojavljuje se veliki broj dezinformacija. Predsednik nije bio sam. Postojala su još dva helikoptera sa ministrima. Da li je predsednik Irana još uvek živ ili nije? Gosti "Info večeri" bili su Dragan Vasiljković, iz fondacije Kapetan Dragan, kao i profesor dr Miloje Pršić, pukovnik u penziji.