30.04.2024

17:30

Partizan se kockao, ali preživeo dramu! Panterova mirna ruka odvela crno-bele do pobede

Starsportphoto©

Borba za finale ABA lige može da počne! Košarkaši Partizana dočekuju Budućnost u prvom meču polufinala plej-ofa regionalne lige.

Crno-beli su ligaški deo završili na drugom mestu na tabeli sa skorom 20-6, odnosno jednom pobedom više od Podgoričana (19-7), pa samim tim imaju prednost domaćeg terena u ovoj rundi.

PARTIZAN - BUDUĆNOST 78:67 (27:16, 14:13, 18:18, 19:20)

Hala: Beogradska arena

Sudije: Saša Pukl (Slovenija), Josip Radojković (Hrvatska), Marko Mustapić (Hrvatska)

PARTIZAN: Smit, Ledej, Avramović, Koprivica, Panter, Kaboklo, Kaminski, Smailagić, Naneli, Trifunović, Anđušić, Ponjitka.

Trener: Željko Obradović

BUDUĆNOST: Ilić, Magi, Frimen, Slavković, Makundu, Ferel, Džons, Tanasković, Rajt, Popović, Pol, Kamenjaš.

Trener: Andrej Žakelj

KRAJ UTAKMICE POBEDA PARTIZANA 78:67!

ČETVRTA ČETVRTINA - 19:20

40. minut - Greška Budućnosti, Panter opet pogađa uz zvuk sirene - 78:67.

40. minut - Kapiten Kevin Panter ponovo hirurški precizan - 76:67

40. minut - Ledej blokira Kamenjaša prilikom zakucavanja! To je to! Partizan u kontri, fauliran je Panter

40. minut - Rajt faulira Avramovića, a srpski reprezentativac daje oba bacanja - 74:67.

Tajm-aut za Budućnost, a do kraja je 27 sekundi

40. minut - Ferel je opet pokušao, nije dao trojku, a Makundo je uhvatio loptu i poentirao ispod koša - 72:67.

40. minut - Hladnokrvni Panter pogodio je sva tri penala. Partizan je na plus sedam! (72:65)

40. minut - Panter je promašio, ali je Kaminski uhvatio loptu! Koliko važan skok. A onda faul Kamenjaša na Panteru pri šutu za tri poena. Da li je ovo prelomni detalj meča. Do kraja je ostalo samo 37 sekundi - 69:65

39. minut - Ferel!!! Nova trojka! Budućnost prilazi na 69:65!

39. minut - Ledej pravi korake. Budućnost ima priliku da "zakuva" prvi polufinalni meč do maksimuma

38. minut - Makundo zakucava iz kontre pošto je Ponjitka izgubio loptu! Budućnost je na samo minus sedam - 69:62!

38. minut - Avramović nije uzvratio Ferelu, ali sreća je da je lopta posle Rajtovog šuta sa distance izašla iz koša - 69:60

38. minut - Fereeeel bomba! Sa skoro devet metara!

37. minut - Makundo bi sve sam u ovim trenucima, pa je šutirao za tri preko Ledeja i promašio, a na drugoj strani je Avramović pogodio na asistenciju Smailagića - 69:57.

Ponovo je Partizan u sekvenci koja je mogla da bude prelomna odigrao strpljivo, pametno, odbranio se i pogodio. I ponovo Podgoričanima nije dozvoljeno da priđu na osam razlike

36. minut - Makundo je iznudio drugi napad Budućnosti posle promašaja, a Kamenjaš je zakucao za 67:57

35. minut - Ferel je spustio Budućnost opet na manje od deset poena zaostatka (64:55), ali je onda Ledej pogodio trojku koja u takvim situacijama ima dvostruki jači efekat na rivala, jer deluje da šta god uradili izabranici Andreja Žakelja, Partizan će već u sledećem napadu uzvratiti još jače - 67:55

35. minut - Partizan je posle promašaja Smailagića osvojio loptu, ali je klupa Budućnosti tražila čelendž, jer Ferel tvrdi da je Ledej poslednji imao kontakt sa loptom. Epilog: napad je za Crnogorce

34. minut - Viče Obradović "pas, pas", odnosno traži od svojih igrača da više dodaju loptu jedni drugima, ali sve što su crno-beli uspeli za sad da izvuku iz ovog napada je faul nad Ponjitkom. Poljak pogađa dva puta, ali ne i dodatno treće bacanje zbog tehničke greške Jogija Ferela - 64:51

33. minut - Neverovatno je šta su sad uradili Ledej i Panter u kontri! Nisu ni šutnuli ka košu, već je lopta pripala gostima

32. minut - E, sad je Makund zakucao za TV špice! Podgoričani opet prete, sad su na "minus 11" - 62:51

32. minut - Ponovo je Makundo neoprezan, faulirao je Kaminskog, ali igrači se sportski pozdravljaju posle toga i sve ostaje u granicama fer-pleja. Rezultat je 62:49

31. minut - Makundo je udario Ledeja, ali sudije su pustile da se igra! Jedna od rekih situacija kad je atmosfera u "Areni" podsetila na evroligaške mečeve, jer su navijači Partizana burno reagovali na činjenicu da je krilni centar Budućnost očigledno namerno udario njihovog miljenika. Sudija su gledale snimak i utvrdile da se nije dogodilo ništa zbog čega bi reagovale.

TREĆA ČETVRTINA - 18:18

30. minut - Partizan je koristio ceo poslednji napad, bio je strpljiv, pa je Naneli pogodio trojku na asistenciju Kaminskog - 59:47

30. minut - Anđušić gubi loptu, a Kaminski faulira Brendona Pola. Američki bek pogađa jedno bacanje i prvi put još od prve četvrtine vraća Podgoričane na jednocifreni zaostatak - 56:47

30. minut - Budućnost prilazi na samo deset razlike! Obradović zove tajm-aut i drži slovo svojim igračima, tražeći od njih da igraju jednostavno i da "poštuju svaku loptu"

29. minut - Kaminski je promašio oba bacanja, a Ferel pogodio za 56:44. Budućnost polako spušta razliku kako se bliži kraj četvrtine

28. minut - Nastavlja se "ludovanje" na terenu s obe strane. Prvo ishitren šut Džejlina Smita, a onda je u kontri Budućnosti Makundo uleteo pravo u Smita i napravio faul u napadu. Crno-beli su potom imali dva pokušaja za tri preko Trifunovića, ali je oba puta bio neprecizan - 56:42

27. minut - Ono što Kaboklo nije znao da iskoristi pod košem Budućnosti, jeste Slavković u reketu crno-belih. Rezultat je 56:42, a Budućnost ima napad

25. minut - Promašio je Kaminski pod košem, pa Naneli za tri, a onda je američki centar uhvatio loptu i iznudio bacanja. Pogodio je oba za 54:39

24. minut - Lopta je posle Panterovog šuta za tri poena napravila dva kruga po obruču, pa rešila da izađe. S druge strane, Budućnost je poentirala za tri poena - 50:37

24. minut - Kevin Panter pogađa za prednost Partizana 50:32 i deluje da meč klizi u scenario koji smo najavili u pauzi. Sasvim solidna odbrana i tek malo koncentrisaniji i organizovaniji napadi dovoljni su Parizanu da se približi prednosti od 20 razlike

23. minut - Kako je samo Smit sad izvukao poene! Ušao je u buket igrača Budućnosti pod košem, delovalo je da nema kud osim da baci loptu napamet van reketa, ali on je našao način da poentira - 48:32

23. minut - Naneli nad Slavkovićem pravi drugi faul, a igrač Budućnosti koristi samo prvo slobodno bacanje

22. minut - Smailagić trojka! Rekordnih 15 razlike prednosti za domaćina - 46:31

22. minut - Protutnjao je Ferel kao brzi voz kroz odbranu Partizana, ali mu je lopta ostala na obruču. Naneli, međutim, čašćava Budućnost novim posedom iz kojeg Podgoričani preko Džonsa dolaze do prvih poena u nastavku 43:31

21. minut - Odlična odbrana Kabokla na Marvinu Džonsu na startu drugog poluvremena. S druge strane, ponovo lepa akcija crno-belih i Džejlin Smit pogađa - 43:29

Partizan može da bude više nego zadovoljan rezultatom posle prvog poluvremena, budući da je na pauzu otišao sa dvocifrenom prednošću. Umesto spektakla i festivala lepih poteza, dobrih akcija i taktičkog nadmudrivanja, gledali smo u prvih 20 minuta borbu ko će manje da pogreši. Igrači oba tima su prilično dekocentrisano ušli u meč i nastavili u tom ritmu sve do poluvremena.

Srpski tim imao je u serijama loše i neuspešne napade, pa je trener Željko Obradović morao da iskoristi svaki tajm-aut, da grmi pored aut-linije, ali i to nije u dovoljnoj meri prodrmalo njegov tim.

Najefikasniji kod crno-belih je Frenk Kaminski sa 11 poena, dok je Zek Ledej ubacio devet, odnosno tri trojke uz tri skoka. Avramović je imao zapažen učinak za manje do deset minuta na terenu, jer je uz sedam poena dodao četiri skoka i tri asistencije.

S druge strane, kod Podgoričana najbolji je Kamenjaš sa šest poena, dok je Makundu takođe na šest koševa, a promašio je barem još toliko šuteva ispod samog obruča. Po trojku su ubacili Ferel, Megi i Rajt.

Sve u svemu, utisak je da bi Partizan uz organizovaniji napad i više smirenosti prilikom građenja akcija mogao rutinski da privede meč kraju.

DRUGA ČETVRTINA - 14:13

20. minut - Odličan blok Smailagića, Panter za Kabokla, a Brazilac zakucava. Bila je to na kratko najveća prednost crno-belih - 41:27, ali je Rajt uzvratio za konačnih 41:29 na poluvremenu

20. minut - Po koš na obe strane za 39:27

19. minut - Još jedna lopta bačena "u bunar". Naneli se jedva izborio s presingom, ali umesto Kaboklu, loptu je poslao u aut. Ni Budućnost ne pogađa s druge strane.

Naneli se iskupio za malopređašnji kiks i pogodio za 37:25

18. minut - Konačno lepo organizovana akcija Partizana, pa Smailagić pogađa na asistenciju Pantera i uz to dobija dodatno slobodno bacanje i koristi ga - 35:25

17. minut - Makondu je već ko zna koji put samo u drugoj četvrtini promašio zicer pod košem, ali je Megi ni iz čega pogodio trojku i približio Budućnost na 29:23.

Rezultat svega je da Obradović traži novi tajm-aut u samo dva minuta! Mnogo je ljut trener Partizana.

17. minut - Džejlin Smit se uklopio u sivilo, pa je napad posle tajm-auta završio tako što je pogodio bočnu ivicu table! Totalna dekoncentracija crno-belih

16. minut - Ko zna koliko već neuspešnih napada s obe strane. Trenutno se u "Areni" igra "divlja" košarka, ekipe su prilično rastrojene, pa je Obradović ipak posegao za onim najavljenim tajm-autom.

Imaće mnogo toga da kaže svojim izabranicima, koji bi, da su im malo hladnije glave i mirnije ruke, mogli već da imaju ozbiljnu prednost. Ovako, postigli su samo dva poena za pola druge četvrtine.

15. minut - Željko Obradović je tražio tajm-aut, jer njegovim momcima trenutno ništa ne polazi za rukom, ali je odlučio da odustane od pauze kad je Avramović pogodio za 29:20

14. minut - Prilično "divlju" košarku igra Budućnost, na svu sreću, pa posle nekoliko preuranjenih šuteva, Partizan je i dalje na pristojnih "plus 9" - 27:18

13. minut - Ponovo domaćin ne pogađa! Dva puta je Ledej pokušao u nekoliko sekundi, ali je oba puta pogađao samo "prvi obruč". Zek izlazi iz igre, a na terenu je prvi put danas Bruno Kaboklo. Prilično je mirna atmosfera u "Areni"

12. minut - Tri napada zaredom na startu druge četvrtine crno-beli završavaju bez pogotka. Budućnost je na 27:18

11. minut - Grmi Željko Obradović s klupe nezadovoljan što su njegovi puleni drugu četvrtinu počeli smušenim napadom i iznuđenim šutem, bez pogotka.

PRVA ČETVRTINA  - 27:16

10. minut - Avramović je pogodio dva bacanja na 0,6 sekundi do kraja prve četvrtine i crno-beli na pauzu odlaze sa odličnim rezultatom - 27:16!

Mučio se Partizan na startu utakmice, ali kako vreme odmiče tako četa Željka Obradovića deluje sve sigurnije i u drugi deo meča ući će sa dvocifrenom prednošću.

10. minut - Kaminski je omeo Kamenjaša pri šutu, ali su sudije utvrdile da je udario tablu rukom dok je lopta bila u silaznoj putanji i poeni se važe. Avramović, na drugoj strani, pogađa za 25:16! Rekordna prednost crno-belih!

10. minut - Ponovo Ledej! Ponovo trojka! Partizan ima čak "plus osam" - 22:14!

9. minut - Kaminski i Ledej nose Partizan u ovim trenucima. Ledej je ukrao loptu pod svojim košem, a na drugoj strani je centar pogodio uz faul. Frenk je iskoristio i penal, tako da šampion ABA lige vodi 19:14

8. minut - Kao da je naša kritika urodila plodom, pa je Zek Ledej sad pogodio drugu trojku na takmici i vratio na kratko prednost crno-belima (14:12), ali je Budućnost u narednom napadu došla do izjednačenja

7. minut - Partizan nastavlja da igra prilično nervozno, naročito u fazi napada. Ledej nije pogodio otvorenu trojku iz čoška, a napad pre toga je pokušao da završi Kaminski takođe šutem van linije 6,75. Sreća po crno-bele je da ni gosti nisu previše sigurni u sebe, pa je i Džons promašio šut za tri poena. Ostaje 11:12

6. minut - Budućnost prvi put vodi u "Areni". Prvo je pogodio Ferel, a onda i Tanasković zakucao za 12:11 za goste

5. minut - Petar Popović je pogodio koš uz faul, pa je iskoristio i slobodno bacanje - 9:8. Na drugoj strani Kaminski šestim poenom održava prednost "parnog valjka" 11:8

5. minut Doužer je izbio loptu Ferelu s leđa, kad je bek plavo-belih krenuo ka košu Partizana. Sudije nisu videle faul, pa su gosti tražili čelendž i već pun minut arbitri gledaju snimak. Konačna odluka - lopta za Partizan

4. minut - Ferel je pogodio trojku za Podgoričane i smanjio prednost Partizana na 7:5, a onda je na drugoj strani terena ponovo siguran bio Kaminski za 9:5

3. minut - Partizan je u prvom napadu izgubio, pa osvojio loptu i dao trojku. Ni u drugom napadu se nije proslavio, ali je onda Naneli pogodio za 5:2, pa Kaminski za 7:2

1. minut - Zek Ledej trojkom otvara meč! Partizan vodi 3:0

18.30 - Utakmica počinje!

18.23 - Dojučerašnji trener fudbalera Partizana Igor Duljaj došao je da bodri košarkaške crno-belih, kao što je to radio više puta ove sezone, a navijači su ga dočekali aplauzima i skandiranjem njegovog imena. Time su na još jedan način, osim komentarima na društvenim mrežama, stavili do znanja da ne podržavaju odluku uprave kluba da smeni trenera.

18.21 - Igor Duljaj u "Areni" dočekan ovacijama!

18.17 - Košarkaš Budućnosti Marvin Džons bio je više nego optimističan uoči meča i poručio je da njegova ekipa dolazi u Beograd po brejk.

- Da budem iskren, mislim da možemo da pobedimoi svakoga ko izađe na teren. Samouveren sam, osećam se samouvereno sa timom. Jako se pripremamo svakog dana, tako da se ne brinem. Očekujem agresivnu, fizički jaku seriju. Radi se o dva velika kluba, dva jaka kluba, sa bogatom istorijom. Izaći ćemo čvrsto, igraćemo agresivno, izaći sa namerom da pobedimo. Moramo da branimo svoje igrače. Imaju sjajnog trenera. On će želeti da ih stavi u poziciju da budu agresivni, svakog igrača. Ne bi pominjao posebno neke momke, jer svaki košarkaš može postići poene. Moramo da budemo fokusirani. Uvek poštujemo našeg protivnika, ali jedva čekamo ovakve mečeve - rekao je Džons.

18.04 - Isti timovi igrali su i pretprošle godine u polufinalu ABA lige, a Partizan je trijumfovao sa 2:1 u seriji. Oba puta pobedio je u Beogradu, prvo 82:66, pa onda u majstorici 101:77, a u Podgorici je domaćin u međuvremenu slavio sa "pola koša" razlike - 72:71.
Prošle sezone, Crvena zvezda je odmerile snage s Crnogorcima i počistila ih u polufinalu sa 2:0 u pobedama, dok se Partizan mučio u svakoj rundi plej-ofa.
Prvo je u tri meča eliminisao Studentski centar Derbi i to posle poraza u prvom susretu u Beogradu 84:83. Potom su crno-beli u Podgorici slavili košem Džejmsa Nanelija u poslednjim sekundama sa 81:79 i jedva preživeli. Bili su ubedljivi u majstorici - 112:83. Zanimljivo je da je ekipu Studentskog centra tada s klupe predovido Andrej Žakelj, sadašnji šef stručnog štaba Budućnosti.

Partizan je u polufinalu, takođe posle majstorice, savladao Cedevita Olimpiju, a do titule je potom došao posle pet uzbudljivih mečeva sa Crvenom zvezdom (3:2).

17.58 - Crno-beli su ove sezone oba puta savladali Podgorične u regionalnoj ligi. Prvo je 16. decembra proške godine, takođe u "Areni", bilo 96:83. Meč odigran u "Morači" poslednjeg dana marta ove godine završen je pobedom gostiju 89:83.

Srpski tim je tako vezao pet pobeda nad najtrofejnijim timom Crne Gore, a u poslednjih deset međusobnih susreta odnos trijumfa je 8:2 za Beograđane.

17.50 - Biće ovo prvi susret Željka Obradovića i navijača Partizana otkako je najtrofejniji stručnjak Evrolige potpisao novi dvogodišnji ugovor.

17.40 - Trener Partizana Željko Obradović s velikim poštovanjem govorio je o večerašnjem rivalu i apelovao na navijače da budu korektni, jer u goste dolazi, kako je rekao, veliki prijatelj.

- Igramo polufinalnu seriju protiv Budućnosti sa velikim respektom prema samoj ekipi. Imaju veliki kvalitet. Ono što bih želeo da naglasim ovom prilikom je da iako su nam veliki rivali, dolaze nam i veliki prijatelji. Takođe bih želeo da zamolim navijače Partizana da ih zaista na fer i sportski način dočekaju, da sve protekne u dobroj atmosferi. Mislim da je to ono što je potrebno ABA ligi, a pre svega, svima nama koji smo iz Partizana. Želeo bih da svima pokažemo gostoprimstvo koje možemo da pružimo prema svakom protivniku i da se svako dobro oseća koda dođe u našu Arenu, i na kraju krajeva da se isključivo priča samo o košarci - naglasio je Obradović.

17.30 - Pratite blog posvećen utakmici košarkaških klubova Partizan - Budućnost.

Crno-beli, kako sad stvari stoje, nemaju izbora osim da učine sve ne bi li odbranili titulu u ABA ligi, budući da je prema poslednjim informacijama iz Evrolige samo osvajaču regionalnog takmičenja zagarantovano mesto u najjačem evropskom kupu naredne sezone.

Cela zgrada - svi kandidati za odbornike Zeleno-levog fronta! Opozicija se sprda sa narodom: Optuživali vlast za fantomske birače, a oni imaju fantomske odbornike!
NEKO IH JE IDIOTSKI PRESELJAVAO

Liste za lokalne izbore opozicije pune su takozvanih fantomskih birača, kako su oni samo nazvali pojedine građane koji su menjali prebivalište i pokušali da tako optuže vlast da je pokrala decembarske izbore?! Sada, je opozicija prestavila - fantomske odbornike i to u svojim redovima!

17.05.2024

11:14

SRPSKA POLITIČKA ALHEMIJA! Samo da su protiv Vučića: Pljuvali se na pasja kola, a sad su u istom frontu!

Proročke reči predsednika Srbije Aleksandra Vučića da će se opozicija istog časa ujediniti ako bude imala makar jedan glas, jednog odbornika, jednog poslanika više od vladajuće koalicije ponovo su dobile na snazi nakon što je doktor Branimir Nestorović, lider "Pravi Mi" najavio da će se povući iz izborne trke na lokalnim izborima u Beogradu, ako i lažni ekolog Savo Manojlović uradi isto.