26.01.2024

19:30

Kraj: Žalgiris potopljen u punoj Areni!

Starsportphoto©

Košarkaši Partizana domaćini su litvanskom Žalgirisu u 23. kolu Evrolige. Litvanci su gotovo bez šansi za plasman u najboljih osam i plej-in, dok "parni valjak" vodi pravu bitku sa nekoliko timova približnog i istog učinka.

Crno-beli su prvi meč protiv tima iz Kaunasa igrali 14. decembra i tada je beogradski predstavnik slavio sa 93:85.

PARTIZAN - ŽALGIRIS 81:72 (20:26, 25:17, 16:16, 20:13)

Dvorana: Beogradska arena

Sudije: Emilio Perez (Španija), Tomislav Hordov (Hrvatska), Vasilis Pacilkas (Grčka)

PARTIZAN: Panter, Ledej, Naneli, Avramović, Koprivica, Kaminski, Kaboklo, Trifunović, Doužer, Jaramaz, Smailagić, Ponjitka.

Trener: Željko Obradović

ŽALGIRIS: Evans, Samner, Dimša, Manek, Šmits, Ulanovas, Hejs, Birutis, Butka, Lavrinovičijus, Gedraitis.

Trener: Andrea Trinkijeri

ČETVRTA ČETVRTINA:

Pogodio je Šmits za dva poena, ali nema više vremena za preokret - 81:72.

40. minut - Odbranjen je i ovaj napad Žalgirisa i sada je samo neizvestan konačni rezultat.

39. minut - Odličan napad iz tajmauta! Doužer baca precizan pas, a Naneli prikucava za +10 ponovo - 79:69.

Ishitren napad, izgubljena lopta i laki poeni Šmitsa primoravaju Obradovića na tajmaut - 77:69.

38. minut - Poigrava se Doužer sa čuvarima na terenu! Kakva pirueta i pogodak krila Partizana - 77:67.

37. minut - Nije uspeo Naneli za tri i ovo definitivno nije meč za Džejmsa, ali na svu sreću "uskočili" su Ledej i Doužer.

Loš faul Doužera i nagrađen je Evans sa tri bacanja. Precizan je bek Žalgirisa i ubacio je 24 poena - 75:64.

36. minut - Poeni stižu sa linije slobodnih bacanja, a posle Kaminskog precizan je bio i Ledej - 73:61.

Ne može Žalgiris da sačuva Kaminskog na niskom postu. Ovoga puta nekadašnji igrač Šarlota nije poentirao, ali je poslat na liniju za slobodna bacanja - 71:61.

35. minut - Pi Džeej Doužeeer! Probija Amerikanac i poentira uz faul, nema leka za bivšeg igrača Denvera - 69:61.

34. minut - Čitav minut protiče bez poena na parketu. Oba tima su zategla svoju odbranu i otežala prilazak košu - 67:61.

33. minut - Odlično dodavanje Doužera i novi poeni Kaminskog, već ih je osam skupio centar Partizana - 67:61.

Kinan Evans ponovo ubacuje loptu u koš Partizana i to je 22. poen bivšeg igrača Klipersa - 65:61.

32. minut - Odbranio se Partizan, nije pogodio Manek, a upravo preko njega poentirao je Kaminski ponovo - 65:59.

31. minut - Promašio je Doužer, ali Smailagić odličan na skoku u napadu. Napad je poenima okončao Kaminski - 63:59.

TREĆA ČETVRTINA:

Nisu uspeli igrači Žalgirisa da izjednače ili povedu, kraj treće deonice!

Aleksa Avramović

30. minut - U svom stilu "izmišlja" poene Panter na isteku napada preko ruke Hejsa - 61:59.

Novo izjednačenje! Gedraitisu se srećno odbila lopta, pa je imao otvoren šut za tri koji je pogodio - 59:59.

29. minut - Sudijsko podbacivanje je iskoristio Doužer da fenomenalno proigra Pantera koji će na liniju slobodnih bacanja - 59:56.

Uzvratio je Doužer za dva, a Evans nastavio raspucano veče trojkom - 57:56.

28. minut - Brejdi Manek odlično šutira ove godine i to potvrđuje za tri - 55:53.

Lepa ideja Ledeja, ali nije prošao pas za Kevina Pantera, šteta!

27. minut - Kakav odgovor! Evans pogađa trojku preko ruke i vraća energiju saigračima - 55:50.

26. minut - Još jedan koš Kevina Pantera i sada se čini da crno-beli beže Žalgirisu - 55:47.

25. minut - Možeeeee! Zek Ledej je objavio povratak u formu na velika vrata! Pogodio je i za tri poena krilni košarkaš, tajmaut Trinkijeri - 51:47.

24. minut - Maestralan pas Evansa i lak posao je imao Birutis. Centar Žalgirisa je samo prikucao loptu u koš - 48:47.

23. minut - Veoma lepo je Avramović uspeo da isprovocira prekršaj Dimše i imaće dva slobodna bacanja. Dobro će ovo doći crno-belima zbog nešto lošijeg početka poluvremena.

22. minut - Prelako su Litvanci stigli do koša Partizana i poentirali - 45:45.

Nažalost, ni Partizan nije iskoristio svoj napad.

21. minut - Nisu uspeli gosti da poentiraju u prvom napadu drugog poluvremena. Šmits je probao za tri, ali je samo zaglavio loptu između obruča i table.

DRUGA ČETVRTINA:

Pi Džej Doužer predvodi sve strelce na poluvremenu sa 17 poena. Protiv sebe ima Kinana Evansa sa ubačenih 14 koševa.

Nestvarno poluvreme Doužera

Upisuje se u strelce i kapiten! Kevin Panter ubacuje prvi koš, ali jako važan. Isticalo je vreme za napad, a bek je morao brzo da rešava i to je majstorski izveo - 45:43. Malo je nedostajalo da Naneli okonča poluvreme u stilu - pogotkom sa više od pola terena.

20. minut - Dobro se snalazi Šmits i poentira posle prodora za izjednačenje - 43:43.

Nije mala pauza na klupi ohladila Doužera koji nastavlja gde je stao - 41:41!

19. minut - Kakav koš Ledeja! U padu je bacio loptu i u stilu Dirka Novickog postigao poene preko čuvara - 39:39.

Prati Birutis i vraća promašaj Evansa u koš - 37:39.

18. minut - Pogodio je za tri Šmits, ali je na isti način uzvratio i Avramović, nerešeno je - 37:37.

17. minut - Rešava Ledej sada i Butkevičijusa, fantastična utakmica bivšeg člana Olimpijakosa - 34:34!

Šteta što je Trifunović promašio za tri, ali ispratio je Naneli i pogodio posle skoka u napadu - 32:34.

16. minut - Ide Naneli do samog obruča i postiže poene za Partizan. Samo je dva razlike - 30:32!

15. minut - Odličan potez Frenka Kaminskog i prvi poeni za bivšu zvezdu Viskonsin univerziteta - 28:32.

Još jedna majstorija i dvocifren je i Kinan Evans - 26:32.

14. minut - Promašio je Naneli otvoren šut za tri, ali Ledej odlično dodaje loptu do Trifunovića koji je vraća u obruč - 26:30.

Dobar posao i u odbrani Ledeja. Izvukao je faul u napadu od Rolanda Šmitsa.

13. minut - Napokon stari Ledej! Amerikanac još jednom lako rešava situaciju 1 na 1 iz igre leđima - 24:30.

12. minut - Dobar pas Samnera za Hejsa koji se dobro snalazi i pogađa iz "horoga" - 22:30.

Ukrao je loptu Evans posle nespretnog dodavanja Trifunovića i pogodio prve poene u drugoj deonici - 22:28.

11. minut - Odlična odbrana crno-belih, ali je propuštena prilika da se lako poentira iz kontra napada.

PRVA ČETVRTINA:

Pogodio je Ledej uz zvuk sirene jako bitan šut za dva - 22:26 na kraju prve četvrtine.

Kinan Evans predvodi Žalgiris

10. minut - Dobro je delovala odbrana Partizana, ali je Lekavičijus ipak uspeo da izvuče prekršaj Alena Smailagića i imaće dva slobodna bacanja.

9. minut - Još jednaaa! Pi Džej Doužer ubacuje 15. poen u prvoj četvrtini - 18:22! Šteta, ali ovako dobru igru u napadu ne prati odbrana pa je Hejs lako poentirao - 18:24.

8. minut - Neverovatno šta je pogodio Butkevičijus! Nije video da je ostalo samo dve sekunde do kraja napada pa je bio prinuđen da šutne iz velike udaljenosti i pogodio je - 15:22-

Nažalost, pao je Smailagić pa je sam ostao Lekavičijus i iskusni bek je to iskoristio kako bi pogodio za dva - 13:19.

7. minut - Dvocifren je Doužer, niko ne može da ga zaustavi - 13:17.

6. minut - Pogodio je Birutis, ali je istom merom vratio već pomenuti Doužer - 11:17.

5. minut - Ide trojkaaa! Pi Džej Doužer ubacuje peti poen pogotkom za tri poena - 9:15.

Prve poene upisuje i Doužer i to, naravno, za dva sa polu odstojanja - 6:15.

4. minut - Ulanovas je napao Smailagića leđima i sjajno realizovao poenima - 4:15.

Loše su otvorili meč crno-beli kao i protiv Makabija. Birutis je uspeo da poentira uz prekršaj i imaće dodatno slobodno bacanje - 3:12.

3. minut - Pogodio je Ledej svoj karakterističan šut, ali je uzvratio Gedraitis ukradenom loptom i lakim polaganjem - 3:10.

Još jednom najefikasniji igrač Žalgirisa poentira. Kinan Evans ubacuje trojku za 1:8.

2. minut - Prvi poen za Partizan ubacio je Kaboklo. Brazilac je realizovao samo jedno slobodno bacanje - 1:5.

Brzih pet poena Žalgirisa. Prvo je Evans odlično probio, a onda je i Manek dobro istrčao kontru i ostao sam pod košem Partizana - 0:5.

1. minut - Prvi napad imaju crno-beli, ali nije Ledej uspeo da postigne poene iz reketa.

PRE MEČA:

20.30 - Željko Obradović odlučio se za petorku Doužer, Ledej, Panter, Smailagić i Kaboklo.

20.29 - Krenulo je intoniranje čuvene himne Partizana nakon čega nas očekuje početak ovog dugo iščekivanog duela.

20.15 - Beogradska arena je gotovo popunjena tako da se i večeras očekuje neverovatna atmosfera.

20.00Drugog dana 23. kola Evrolige igra se nekoliko jako zanimljivih duela. Navijače Partizana posebno će interesovati ishod meča Efes - Monako i Baskonija - Valensija. Na parketu će se večeras naći i košarkaši Armanija kojima u goste dolazi Barselona.

19.53 - Prema poslednjim informacijama iz Arene, Željko Obradović za ovaj meč ima kompletan sastav na raspolaganju, pa će Džejlin Smit, Danilo Anđušić i Tristan Vukčević ostati u civilu i neće igrati.

19.45 - Pogled na tabelu Evrolige.

Standings provided by Sofascore

19.40 - Još uvek se čeka karakteristična forma kapitena Partizana Kevina Pantera, koji prosečno postiže 14,3 poena po meču u elitnom takmičenju. Litvance predvodi Kinan Evansa sa 16,5 koševa po utakmici.

19.30 - Dobro došli na tekstualni prenos meča Partizan - Žalgiris u 23. kolu Evrolige.

REČI TRENERA:

Žalgiris je treća najlošija ekipa Evrolige u dosadašnjem delu takmičenja, ali iskusni trener domaćih Željko Obradović ističe da "zeleni" igraju znatno bolje otkako je tim preuzeo Andrea Trinkijeri.

- U poređenju sa utakmicom u Kaunasu, imaće na raspolaganju tri igrača koji im mnogo znače. Reč je o Lekavičijusu, Butkevičijusu i Maneku. Dolaskom Trinkijerija mnogi igrači su dobili drugačije uloge. Žalgiris se promenio, postali su agresivniji. Dobro šutiraju za tri poena i kradu mnogo više lopti nego na početku sezone - rekao je popularni Žoc.

Trofejni Željko Obradović

Protiv njega biće nekadašnji trener crno-belih, Andrea Trinkijeri koji je imao samo reči hvale o svom bivšem poslodavcu.

- Partizan je fantastičan tim. Željko je najbolji trener. Arena će biti ispunjena navijačima i ja volim da igram tamo. Znamo da će biti teško, ali radujemo se. Imamo dobar skelet tima i igramo pametnu košarku. Moramo da patimo u ovom meču, u suprotnom nemamo šansi. Moramo da trčimo i da igramo odbranu, oni su visoki, iskusni i biće jako težak zadatak suprostaviti im se - objasnio je Andrea.

Bojkot opozicije propao! Idu na izbore sa onima koji ne idu na izbore! (VIDEO)

Jučerašnji dan u Narodnoj skupštini doneo je neke veleobrte na srpskoj političkoj sceni. Deo opozicije koji tobož bojkotuje izbore 2. juna, na čelu sa Draganom Đilasom i Milošem Jovanovićem, razotkriven je od strane Zorana Lutovca i Aleksandra Jovanovića Ćute, koji su im se javno zahvalili na tome što izlaze na izbore sa njima!