18.02.2024

23:03

Samouništenje Milana, plus Jović isteran! "Rosoneri" crveneli u Monci!

Monca je u neverovatnom meču pobedila Milan 4:2 i nanela "rosonerima" prvi poraz u Seriji A posle devetog decembra i devet utakmica.

Domaća ekipa je na prethodnih pet mečeva u domaćem šampionatu postigla ukupno dva gola, a večeras je četiri puta zatresla mrežu Milana i na četvrtoj utakmici zaredom u Seriji A ostala neporažena.

Monca je prva zapretila, u 31. minutu je Đurić pogodio stativu, a onda je domaća ekipa u 45. minutu dobila penal. Siguran sa 11 metara je bio Pesina.

Do odlaska na odmor domaći su stigli i do drugog pogotka, a strelac je, u šestom minutu nadoknade prvog dela bio Mota.

Početak drugog poluvremena je počeo isključenjem Jovića. Milan je ostao sa igračem manje, ali je i pored toga učinio meč neizvesnim. Prvo je Žiru u 64. minutu smanjio na 2:1, a onda Pulišić u 88. izjednačio.

Ipak, dva minuta nakon gola Pulišića, Monca je stigla do nove prednosti, preciznim udarcem Bonde sa ivice kaznenog prostora.

Konačan rezultat je postavio Kolombo u 95. minutu.