18.02.2023

17:07

STANKOVIĆ OKRENUO GLAVU! NIJE MOGAO DA GLEDA! Sampdorija tone sve dublje!

REUTERS/Jennifer Lorenzini

Fudbaleri Bolonje savladali su kao gosti Sampdoriju rezultatom 2:1, u meču 23. kola italijanske Serije A.

Mnogi smatraju da je ovo bila prekretnica za tim iz Đenove, koja se grčevito bori za opstanak.

Nisu uspeli da ostvare trijumf ni na sedmoj uzastopnoj utakmici u prvenstvu, a nije da nisu imali šansu.

Sampdorija, koju sa klupe predvodi Dejan Stanković, pretposlednja je na tabeli sa 11 bodova, osam manje od Specije, koja je u mirnoj luci.

Srpski stručnjak je vrlo emotivno pratio ovaj susret, a prosto nije mogao da veruje kada je Sabiri promašio penal za preokret.

Bolonja je povela u 27. minutu preko Sorijana i to vođstvo čuvala sve do 68. kada je Sabiri iz penala doneo izjednačenje domaćima.

Tri minuta kasnije isti igrač je imao novu šansu da sa bele tačke pogodi, Stanković se okrenuo, nije mogao da gleda.

Možda i bolje, Sabiriju je ovoga puta Skorupski odbranio jedanaesterac.

Do kraja susreta, oba tima su jurila pobedu, a do nje je stigla Bolonja, zahvaljujući Orsoloniju, koji je u 90. minutu posle solo akcije sjajno pogodio mrežu Audera.

VAR je gotovo četiri minuta proveravao ovaj pogodak, a Masimo Irati je pokazao na centar, tako signalizirajući da se Orsolini nije našao u nedozvoljenoj poziciji uoči gola.