30.04.2024

22:52

Vinisijus posle preokreta Bajerna izvukao bod Realu

Reuters

Drama na "Alijanc areni", Bajern umalo do preokreta, ali je Vinisijus Žunior doneo izjednačenje Realu! Fudbaleri Bajerna odigrali su nerešeno sa Real Madridom 2:2 (0:1) u prvom meču polufinala Lige šampiona.

Poveli su gosti golom Vinisijusa Žuniora u 24. minutu. Izjednačili su Bavarci preko Liroja Sanea u 53. minutu. Samo četiri minuta kasnije došlo je do potpunog preokreta, pošto je Hari Kejn sa bele tačke doneo vođstvo domaćinu. Konačnih 2:2 postavio je Vinisijus Žunior u 83. minutu.
Pitanje finaliste rešavaće se 7. maja u Madridu. S obzirom da nema pravila gola u gostima, verovatno ćemo opet gledati fantastičan, napadački fudbal.

Pre utakmice nosio je ovaj susret epitet pravog klasika i po svemu što ide uz Bajern i Real, on to zaista i jeste. Činjenica je da Bajern ove sezone igra slabije u Budnesligi, ali u eliti je i dalje u borbi za trofej. Svesni da im je ovo jedina preostala šansa da osvoje nešto u tekućoj sezoni, izabranici Tomasa Tuhela krenuli su ofanzivno od prvog minuta. Do 15. minuta imali su nekoliko izglednih šansi. Pokušavali su iskusni Miler, Musijala, Kejn, ali ili je Lunjin branio ili je išlo tik uz gol.

Uspeo je Real da umiri tempo i preuzme kontrolu sredinom prvog poluvremena i to je bilo dovoljno Vinisijusu Žunioru da dovede ekipu u vođstvo. Dobio je loptu u prostor i jako brzo protrčao pored dvojice protivničkih igrača. Šutirao je čim je došao u kontakt sa loptom i matirao Nojera. Utišao je hiljade ljudi na prelepom stadionu.
Delovalo je da je ekipa Bajerna potonula, tako da joj je pauza jako prijala. U drugom poluvremenu gledali smo neki drugi Bajern...

Najpre je Sane u53. minutu dao odličan gol. A samo nekoliko trenutaka nakon toga Vaskez je oborio Musijalu, a sudija Turpan pokazaop je na belu tačku. Kejn je bio precizan i izazvao je opšte veselje na tribinama. Pokušavao je Real do kraja, Vinisijus Žunior je ulazio u protivnički šesnesterac, ali je svaki njegov pokušaj osujećen. Upornost mu se isplatila. U 82. minutu Kim je oborio Rodriga i sudija je pokazao da je to jedanaesterac. Lopti je prišao Vinisijus i u 83. minutu doneo gostima izjednačenje.

Biće jako interesantno videti okršaj u Madridu, jer Real će naravno pred svojim navijačima želeti da pobedi i plasira se dalje. Sa druge strane, Tuhel ima ogroman motiv da pobedi, jer je već okarakterisan kao glavni krivac za neuspešnu sezonu Bavaraca. Jasno je da je bivši, ali ukoliko ode sa trofejom Lige šampiona, biće to u visokom stilu.

Nebojša Bakarec: Aljbin Kurti – pljačkaš srpskih banaka, apoteka i prodavnica!