Autor: M. G.

07.05.2024

16:58

Kraj u Morači! Avramović promašio zicer za finale, Budućnost izborila majstoricu! (FOTO/VIDEO)

Budućnost VOLI/Filip Roganović

Košarkaši Partizana izgubili su od Budućnosti sa 74:73 u drugom meču polufinalne serije ABA lige. Gosti su izborili majstoricu koja će se u petak igrati u Beogradu! Tragičar meča je Aleksa Avramović, koji je u poslednjoj sekundi promašio zicer za trijumf svog tima!

Crno-beli su prvi meč dobili sa 78:67 i tako napravili veliki korak ka novom finalu regionalnog takmičenja. Zato će večeras u podgoričkoj dvorani "Morača" imati priliku da se plasiraju odlučujuću seriju, dok će sa druge strane, ekipa Andreja Žakelja probati da produži polufinale i izbore majstoricu, koja bi na programu bila u Beogradskoj areni u petak.

Drugi polufinalni par čine Crvena zvezda i Mega, kojeva večeras na Novom Beogradu takođe igraju drugi meč polufinala ABA lige. Crveno-beli imaju prednost od 1:0.

BUDUĆNOST - PARTIZAN 74:73 (20:23, 16:17, 26:17, 12:16) (KRAJ)

Grad: Podgorica.

Dvorana: Morača.

Kapacitet: 6.000.

Sudije: Milan Nedović, Sašo Petek, Luka Kardum.

BUDUĆNOST:  Ilić, Megi, Frimen, Slavković, Makundu, Ferel, Džons, Jagodić-Kuridža, Tanasković, Rajt, Popović, Kamenjaš.

Trener: Andrej Žakelj.

PARTIZAN: Smit, Ledej, Avramović, Panter, Smailagić, Naneli, Trifunović, Anđušić, Doužer, Ponjitka, Kaminski, Kaboklo.

Trener: Željko Obradović.

ČETVRTA ČETVRTINA

40. minut - Napad Partizana za finale! Au šta uradi Aleksa! Reprezentativac Srbije je promašio zicer za preokret i pobedu, igraće se majstorica u Beogradu!

Kenan Kamenjaš ima dva slobodna bacanja. Bosanski košarkaš nije dobro šutirao na današnjem meču, videćemo sada. Prvo promašuje, drugo takođe!

Avramović oba puta pogađa, svega poen prednosti ima Budućnost pred poslednjih 15 sekundi. Tajm-aut Žakelj!

Ne pogađa Rajt! Ima Partizan šansu za izjednačenje! Avramović ide na liniju za slobodna bacanja!

Au, šta pogađa Panter, minus tri je!

39. minut - Tanasković jako bitan koš za plus pet - 74:69!

Avramović sjajno pogađa za 72:69! Poslednja dva minuta meča, lopta za Budućnost. Koraci Rajta, imaće crno-beli novu šansu.

38. minut - Panter napokon poentira, 70:67!

Sudije su izbacile sa utakmice pojedine navijače Budućnosti, koji su iz prvih redova posmatrali ovaj susret.

Ferel precizan sa poludistance!

37. minut - Jako bitan napad za Partizan. Panter promašuje zicer. Popović ne pogađa za tri, faul Džonsa. Imaće Partizan novu šansu da se približi na posed zaostatka.

Panter ima dva slobodna bacanja. Nakon što je promašio zicer, sa penala je neprecizan oba puta!

36. minut - Jogi Ferel je probio do koša Partizana, ali faul Nanelija. Imaće Amerikanac dva slobodna bacanja. Precizan je oba puta.

Panter pogađa za 70:65, održava Partizan u životu. Ferel promašuje trojku.

35. minut - Koraci Makundua, prilika za Partizan da se u potpunosti vrati u meč. Smailagić zakucava, minus pet je!

34. minut - Sjajna rampa Smailagića. Naneli promašuje zicer. Novi napad za Partizan, faul nad Panterom. Nešto se dešava u Morači, kako javlja naš izveštač, policija je uletela među navijače domaćeg tima!

33. minut - Van ritma je Partizan, Panter promašuje za tri. Faul u napadu Megija, imaće crno-beli napad za povratak u meč. Kaminski pogađa na ivici koraka, crno-beli su opet na minus šest - 65:59.

Nesportski faul Kaminskog pod faulom, težak trenutak za crno-bele! Tenzije u Morači, košarkaši Partizana su besni nakon što je isključen Kaminski! Amerikanac je bio na udaru domaćih navijača kada je izlazio sa terena!

32. minut - Faul Popovića nad Kaminskim, a potom istog igrača nad Ledejem.

Ne koriste napad ni gosti ni domaći, pa Ledej gubi loptu! Au kakvo zakucavanje Makundua! Šta je uradio Francuz upravo! Budućnost ima plus sedam, novi tajm-aut Obradovića!

31. minut - Nema trojke Avramovića. Kreće Budućnos u napad za maksimalnu prednost. Džons promašuje trojku.

TREĆA ČETVRTINA

20. minut - Megi ne pogađa trojku za Budućnost, a sa druge strane napad crno-belih Naneli okončava novim poenima.

Megi sada daje trojku! Poslednji napad u četvrtini ima Partizan, završava ga Avramović greškom.

29. minut - Jako bitni poeni za Džejlina Smita, da vrati crno-bele u egal. Sa druge strane, Kamenjaš precizan za 59:54.

Kaminski ima dva slobodna bacanja. Iskusni centar precizan jednom.

28. minut - Megi pogađa slobodno bacanje nakon tehničke greške igrača Partizana. Iz narednog napada domaći dolaze do novih poena, kakvo zakucavanje Makundua! Monstruozno - 57:52!

27. minut - Panter ne pogađa trojku, ali uhvatio je loptu Doužer pod košem domaćih. Jako bitnu ulogu igra nekadašnji igrač Denvera na današnjem meču. Iz ovog prekida crno-beli ne koriste napad.

Faul Ledeja nad Kamenjašom, nov napad za Podgoričane.

26. minut - Naneli ne pogađa za tri. Faul Pantera nad Ferelom, treća lična greška kapitena Partizana. Ferel opet pogađa, novo vođstvo domaćih 54:52.

25. minut - Rajt donosi izjednačenje Budućnosti, ali Panter sa poludistance vraća.

Sada Ferel precizan.

24. minut - Avramović gubi loptu. Ferel prodor za minus jedan - 47:48. Bitan koš Smailagića na isteku napada - 47:50.

23. minut - Smailagić precizan za plus šest! Ali uzvraća Tanasković. Smit sada pogađa za Partizan i održava prednost.

22. minut - Tanasković pogađa za dva, fauliran je Avramović, imaće dva slobodna bacanja. Reprezentativac Srbije precizan oba puta za 44:40 za crno-bele.

21. minut - Prvi napad ima Budućnost, precizan Kamenjaš.

Sa druge strane, fauliran Panter. Zakucava sada Kaboklo, koji se probudio nakon tajm-auta Obradovića krajem prvog poluvremena.

DRUGA ČETVRTINA

20. minut - Ferel promašuje otvorenu trojku na ulasku u poslednji minut, kao i Panter. Faul je dosuđen u korist Partizana, imaće slobodna bacanja Kaboklo, koji je oba puta precizan.

Avramović iz kontre pogađa za dva, Partizan ima plus četiri! Ferel pogađa trojku, Partizan ima napad za maksimalnu prednost. Ništa od trojke Pantera, ali crno-beli imaju prednost od četiri poena razlike - 40:36!

19. minut - Faul Doužera nad Tanaskovićem, treći faul za Amerikanca, jednog od najboljih igrača danas na meču. Smailagić je iznudio faul i imaće dva slobodna bacanja. Promašuje prvo, drugo precizan - 36:36.

18. minut - Budućnost ne koristi napad, crno-beli imaju šansu da ponovo povedu. Kaboklo promašuje zicer, a to kažnjava Popović. Novi tajm-aut Obradovića, totalno je izgubio živce zbog promašaja Brazilca!

Panter pogađa za dva.

17. minut - Faul Avramovića nad Marvinom Džonsom, imaće slobodna bacanja krilni centar Budućnosti. Pogađa oba, plus tri ima Budućnost.

Doužer lako prolazi, postiže 10. poen, 34:33.

16. minut - Doužer gazi aut liniju, ali greše i domaći u napadu. Smit precizan sa linije za slobodna bacanja 1/2, domaći vode minimalno 32:31.

15. minut - Pogađa Doužer sa poludistance. Megi pogađa trojku, vodi Budućnost 29:28! Kaboklo sa druge strane pogađa dva slobodna bacanja. Flečer Megi još jedna trojka!

14. minut - Kamenjaš preko Smita pogađa, iskoristio je mismeč. Izjednačenje 26:26.

13. minut - Dosta promašaja visokih igrača Budućnosti, Kamenjaš iz izgledne situacije ne može da pogodi. Makundu prati i iz putbeka zakucava! Prvi tajm-aut Obradovića, mnogo gube loptu crno-beli.

12. minut - Ne pogađa Megi trojku za domaće, isti igrač faulira Pantera.

11. minut - Slavković ne pogađa trojku na startu druge četvrtine, ali pogađa Panter!

PRVA ČETVRTINA

10. minut - Ledej precizan za dva sa poludistance. Makundu promašuje trojku, ali Naneli pogađa!

Sa druge strane Makinli Rajt vraća, dva poena uz dodatno bacanje.

9. minut - Kamenjaš ne pogađa sa visokog posta. Sa druge strane, Pamter promašuje, ali Tanasković precizan.

8. minut - Kevin Panter ušao je u igru i odmah je iznudio dva slobodna bacanja. Iskusni šuter precizan je oba puta - 16:14. Partizan opet šalje Kamenjaša na liniju za slobodna bacanja, on pogađa jedno od dva. Doužer poentira za 18:15.

7. minut - Doužer pogađa iz rolinga, izjednačenje 14:14. Slobodna bacanja, sa druge strane, za Kenana Kamenjaša. Centar iz Bosne i Hercegovine promašuje oba.

6. minut - Naneli promašuje zicer, Ponjitka gubi loptu pod košem, biće napad za Podgoričane. Prvi televizijski tajm-aut, domaći vode 14:12.

Neverovatna scena u "Morači"! Mateuš Ponjitka krenuo je na zicer, kako to treneri kažu jedan na nula ka košu Budućnosti, ali ispada mu lopta sama od sebe!

5. minut - Jogi Ferel ne pogađa nakon koša Pi Džej Doužera. Crno-beli imaju napad za novo vođstvo, fauliran Kaminski.

Fantastična kombinacija Doužer - Kaminski, pogađa iskusni centar. Petar Popović beži Ponjitki i pogađa pod faulom. Kapiten Budućnosti koristi i dodatno bacanje.

Sudija Milan Nedović dosudio je nesportski faul Doužerom nad Tanaskovićem. Biće dva slobodna bacanja za Budućnost, a potom lopta sa strane. Bivši junior crno-belih pogađa prvi penal, drugi promašuje.

4. minut - Prva trojka za Partizan, Džejms Naneli je precizan. Sada Slavković bolji u duelu od Ledeja - 10:8.

3. minut - Tanasković koristi sjajan pas Petra Popovića. Potom i zakucava, vode domaći 8:5.

2. minut - Prve poene za crno-bele postiže Mateuš Ponjitka, pod faulom! Poljak je precizan i sa linije za slobodna bacanja, prvo vođstvo Partizana na meču.

Marvin Džouns pogađa dva slobodna bacanja za Budućnost. Sa druge strane pogađa i Kaminski, 5:4 za Partizan.

1. minut - Prvi napad ima Partizan. Kaminski ne koristi napad.

Sa druge strane, prve poene postiže Slavković.

PRE MEČA

17.58 - Prva petorka Partizana je Pi Džej Doužer, Džejms Naneli, Mateuš Ponjitka, Zek Ledej i Frenk Kaminski.

17.50 - Košarkaši Partizana dočekani su zvižducima od strane domaće publike. Sa druge strane, Podgoričani su aplauzima dočekali trenera crno-belih Željka Obradovića.

17.36 - Današnji duel imao je žestoku uvertiru. Naime, iz Budućnosti su se žalili na suđenje nakon prve utakmice, smatrajući da su oštećeni u čak 20 situacija. Iako iz Podgorice tvrde da ništa nije upereno protiv Partizana, naveli su i da je košarkaš crno-belih Zek Ledej zaslužio pet ličnih grešaka, automatski isključenje, a da mu arbitri nisu svirali nijedan prekršaj.

17.25 - Igrači Partizana trenutno su na zagrevanju u "Morači".

17.18 - Najvatrenije pristalice Budućnosti, popularni "varvari" u ovim momentima dele karte u parku ispred "Morače". Kako to izgleda, pogledajte na narednoj fotografiji.

17.15 - Trener Partizana Željko Obradović pred okršaj u "Morači" izjavio je da njegovoj ekipi neće biti lako s obzirom na veliku pauzu između dva meča.

Naravno, neće biti lako, neuobičajeno je to što smo imali veliki broj dana između prve i druge utakmice. Nadam se da je ekipa spremna, da ćemo probati da damo sve od sebe i da ćemo odigrati što bolju utakmicu - poručuje Obradović.

Željko Obradović

17.10 - Izašli su i sastavi za večerašnji duel. Trener Partizana Željko Obradović odlučio je da van protokola ostavi Ognjena Jaramaza i Balšu Koprivicu. Na terenu će, kao što je to bio slučaj u dosadašnjoj plej-of seriji, ponovo biti Amerikanac sa hrvatskim pasošem Džejlin Smit, koji u poslednje vreme igra sve bolje.

17.08 - Kako javlja naš izveštač iz Podgorice, navijači Budućnosti spremili su posebnu koreografiju za večerašnji susret. Trenutno nema navijača u "Morači", ali očekuje se da do početka susreta hala bude puna.

16.48 - Dobrodošli na naš blog posvećen drugoj utakmici polufinala ABA lige Budućnost - Partizan.

On napravi skoro 100 tepsija bureka u jednoj smeni! Ljuboje je čuveni pekar iz Čačka : "Ovaj posao mladi neće da rade"

Budućnost omiljenog srpskog doručka, masnog bureka, mogla bi u nekim narednim godinama biti veoma upitna jer je sve manje mladih koji se odlučuju da zavrnu rukave i isprljaju ruke brašnom, uljem i mesom. Iako je plata dobra, u prestonici i oko 1.000 eura, sve je uzalud. Čast ovog specijaliteta najčešće brani stara garda, skoro pred penzijom.