Fudbaleri Nordsjelanda savladali su Partizan sa 5:0 u prvom meču plej-ofa kvalifikacija za Ligu konferencija.
Fudbaleri Partizana danas gostuju Nordsjelandu u okviru prvog meča plej-ofa kvalifikacija za Ligu konferencija. Crno-beli su u prethodnoj rundi eliminisali Sabah Baku dok je danski sastav bio bolji od rumunske Steaue.
Predsednik Košarkaškog saveza Crne Gore, Nikola Peković, uprkos srčanom udaru koji je doživeo pre dva meseca nalazi se sa nacionalnim timom na Filipinima uoči starta ovogodišnjeg Mundobasketa.
Košakaši Srbije u subotu od 14.00 po našem vremenu igraju protiv Kine, koju sa klupe predvodi slavni Srbin Aleksandar Saša Đorđević!
24.08.2023
15:58
Partizan se kroz istoriju već jednom susretao sa Dancima, bilo je to 2018. godine u kvalifikacijama za Ligu Evrope i tada su crno-beli kao bolji izašli iz dvomeča. U Danskoj je bilo 2:1 za četu Zorana Mirkovića, dok je u Humskoj bilo 3:2 za srpskog predstavnika. Zanimljivo, strelac na tom meču bio je kapiten crno-belih Svetozar Marković.
92. minut - Umalo da bude 6:0, Harder je pogodio mrežu Partizana, ali je prethodno igrao rukom pa je njegov pogodak poništen.
90. minut - Još četiri minuta agonije za crno-bele u Danskoj!
87. minut - Petarda... Evropski debakl Partizana, Hansen je pokušao da centrira, na loptu je naleteo Mihajlo Ilić i prevario Jovanovića za velikih 5:0!
84. minut - Još jednom Mads Hansen preti! Izašao je sam pred golmana Partizana, ali Jovanović još jednom sjajno brani - 4:0!
82. minut - Mads Hansen tek je ušao na teren i odmah pogađa stativu, sada ni Jovanović nije mogao ništa, ali je Partizan uspeo da se odbrani.
78. minut - Ponovo je Jovanović sjajno reagovao, Osman je izašao sam pred golmana Partizana, ali se Nišlija sjajno postavio i zaustavio njegov udarac.
73. minut - Tužna slika u Danskoj... Partizan je na kolenima, Partizan je ponižen! Nordsjeland vodi sa 4:0, pogodio je Viladsen, a Osman je ponovo napravio lom u odbrani crno-belih!
68. minut - Partizan je pregažen! Ingvartsen pogađa i drugi put iz penala, već je 3:0...
66. minut - Novi penal za Nordsjeland... Sada je Aleksandar Šćekić igrao rukom u svom kaznenom prostoru, dobija Crnogorac i žuti karton, a loptu na belu tačku stavlja Ingvartsen.
62. minut - Najbolja prilika za Partizan, nakon kornera lopta se odbila na nogu Svetozaru Markoviću koji šutira po sredini gola. Odmah na drugoj strani prete Danci, konkretno Osman, ali je Jovanović izuzetno intervenisao.
60. minut - Još jedna šansa za Dance, Vilodsen je prošao po levoj strani, uposlio Diomandea koji glavom puca preko gola, ostaje 2:0 za Nordsjeland.
Foto: EPA-EFE/Martin Sylvest
58. minut - Izmena u sastavu Partizana i to prinudna - Menig ne može da nastavi utakmicu, a menja ga Aldo Kalulu. Pored toga umesto Kanutea na terenu je Samed Baždar.
53. minut - Nova opasnost pred golom crno-belih, Osman i Diomande su se prošetali pored odbrane Partizana, ali se vezista iz Obale Slonovače spetljao u petercu, ostaje 2:0.
49. minut - Nešto bolji početak Partizana, posle kornera šutirao je Aranđel Stojković, ali bio je to lak plen za Hansena.
46. minut - Počelo je drugo poluvreme
Prvo poluvreme:
45. minut - Igraće se još dva minuta u prvom poluvremenu.
43. minut - Penal za Nordsjeland koji je u gol pretvorio Ingvartsen... Nikola Antić je trapavo reagovao, a sudija Igal Fridl nije imao drugi izbor nego da pokaže na belu tačku - 2:0!
40. minut - Ponovo je sreća bila uz crno-bele, Osman je ponovo lako prošao pored Stojkovića, matirao Aleksandra Jovanovića, ali je pogodio stativu. Lopta se potom odbila na nogu Ingvartsenu koji se propisno obrukao i gađao daleko preko gola iz izgledne pozicije - 1:0!
36. minut - Bila je ovo dobra šansa za Partizan, Bibras Natho je pokušao da uposli Svetozara Markovića, ali je loše to izveo Izraelac... Šteta, ostaje 1:0!
Foto: FK Partizan
34. minut - Značajno je opao ritam utakmice u finišu prvog poluvremena. Danci kontrolišu dešavanja na terenu, dok fudbaleri Partizana ne uspevaju da dođu do poseda.
29. minut - Pokušao je Menig da otvori kontru za Saldanju, ali je Brazilac bio u ofsajdu.
25. minut - Nova opasnost pred golom Aleksandar Jovanovića, Antić je izgubio loptu posle pritiska, Marković izbija u korner. Brzo su to izveli domaći fudbaleri, Diomande je gađao, ali na mestu golman Partizana.
22. minut - Muči se Partizan, deluje da je Natho jedini raspoložen za igru. Prinuđeni su crno-beli da šalju veliki broj dugih lopti koje do sada nisu donele nikakav rezultat.
18. minut - Još jedan pokušaj Frezea, sada je lopta otišla preko gola, ali mnogo više brine činjenica da Nordsjeland zapreti kada god poželi. Slabo izdanje Partizana u uvodnih 20 minuta...
15. minut - Mnogo sreće za crno-bele, sada je Osman prošao pored Aranđela Stojkovića, poslao centaršut na drugu stranu, ali je Nigren iz peterca uspeo da prebaci prazan gol.
11. minut - Vodi Nordsjeland... Velika greška Mihajla Ilića otvorila je kontru za Dance, uspeo je Partizan da odbije prvi nalet, ali se lopta odbila na volej Frezea koji je pocepao mrežu Aleksandra Jovanovića - 1:0!
10. minut - Uspeo je Natho da iznese loptu na protivničku polovinu, proigrao Kvinsija Meniga koji je dobro gađao, ali je na pravom mestu bio golman Hansen. Beležimo i prvi udarac ka golu Nordsjelanda - 0:0!
7. minut - Totalna inicijativa danskog vicešampiona, ne uspeva Partizan da se oslobodi stravičnog pritiska na poslednju liniju.
4. minut - Evo je opasnost i pred golom Danaca, Kanute je proigrao Stojkovića. Bek Partizana obezbedio je korner koji je Natho izveo, nesiguran je bio golman Hansen, ali je iz drugog pokušaja uspeo da ukroti loptu.
2. minut - Tek što je meč počeo, a Nordsjeland je odmah zapretio - Diomande je prošao po levoj strani, poslao centaršut, ali je na pravom mestu bio Nikola Antić i očistio opasnost pred svojim golom.
1. minut - Utakmica je počela!
17:30 - Dobro došli na lajv prenos prve utakmice plej-ofa kvalifikacija za Ligu konferencija između Nordsjelanda i Partizana. Sve detalje sa ovog meča možete pratiti uživo uz portal Informer.rs!
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik Košarkaškog saveza Crne Gore, Nikola Peković, uprkos srčanom udaru koji je doživeo pre dva meseca nalazi se sa nacionalnim timom na Filipinima uoči starta ovogodišnjeg Mundobasketa.
Nemanja R. (30) poginuo je u Surčinu noćas oko 2 sata posle ponoći kada je, kako se sumnja, izleteo sa puta i udario u betonski krst, a policija upravo njega sumnjiči za ubistvo meštanina Uglješe T. (58).
U četvrtak, 9. aprila, dekan Danijel Sinani, koji je sve više aktivan u političkim redovima, zakazao je redovnu sednicu Nastavno-naučnog veća (NNV) Filozofskog fakulteta u Beogradu.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić stastao se sa specijalnom izaslanicom Ujedinjenog Kraljevstva Velike Britanije i Severne Irske za Zapadni Balkan Karen Pirs.
Poslanici Skupštine Crne Gore nisu podržali inicijativu Demokratske narodne partije (DNP) Milana Kneževića da se u dnevni red današnje sednice uvrsti predlog o uvođenju stare srpske trobojke kao narodne i državne zastave.
Pokret obnove Kraljevine Srbije (POKS) saopštio je da je prekinuo sve veze sa dosadašnjim partnerima iz koalicije NADA i u Narodnoj skupštini Republike Srbije zvanično formirao poslaničku grupu pod nazivom "POKS".
Tajkunska voditeljka Nataša Miljković sa antisrpske blokaderske televizije N1 javno se, verovali ili ne, zahvalila seksualnom predatoru - monstrumu koji je silovao studentkinje, a jednoj čak napravio i dete i terao je da abortira.
"Srpski dnevnik" postavlja standarde kada je reč o informativnim emisijama i ponovo je najgledaniji na svim kablovskim televizijama bez nacionalne frekvencije.
Zvanično je počelo emitovanje Srpskog dnevnika, udarne informativne emisije u do sada neviđenom formatu. U našem Srpskom dnevniku čuje se glas naroda, a jedini prioritet je istina!
Odredbama Odluke o radnom vremenu zanatstva i trgovine na teritoriji Beograda uređuje se radno vreme trgovinskih formata i zanatskih objekata u vreme vaskršnjih praznika, podsetili su iz Sekretarijata za privredu.
Ministarstvo građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture upozorava da je na delu pruge Zemun polje - Aerodrom "Nikola Tesla" - Nacionalni stadion pod visoki napon od 25.000 volti, uključena kontaktna mreža iznad pruge.
Voćari u Srbiji zbog nestabilnog vremena najviše strahuju upravo u ovom periodu. Kratkotrajni mraz može potpuno da uništi rod, kao što je bilo u većini regiona prošle godine sa kajsijom i trešnjom.
Više od trideset najuspešnijih učenika uzrasta od 10 do 13 godina iz osnovnih škola sa Kosova i Metohije boravi na Kopaoniku od 3. do 8. aprila, u okviru tradicionalnog programa zimovanja koji MK Group realizuje u saradnji sa Kancelarijom za Kosovo i Metohiju.
Nemanja R. (30) poginuo je u Surčinu noćas oko 2 sata posle ponoći kada je, kako se sumnja, izleteo sa puta i udario u betonski krst, a policija upravo njega sumnjiči za ubistvo meštanina Uglješe T. (58).
Maloletni B.P. (16) napao je i izbo svog dedu Milana P. (77) i njegovu partnerku Mirelu M. (51) u porodičnom lokalu u centru Obrenovca, a na mestu zločina se i danas mogu videti lokve krvi i tragovi nasilja.
Zorica R. (35) i Miroslava R. (24) osuđeni su danas na po pet i po gdina zatvora zbog trgovine ljudima u saizvršilaštvu jer su u toku 2023. godine i u toku 2024. godine oštećenog eksploatisali za prosjačenje, zloupotrebom njegovog poverenja, teških prilika, silom i pretnjama.
Ivan Jovanović (60) iz leskovačkog sela Rudare, pravnosnažno je osuđen zbog razbojništva u saizvršilaštvu na sedam godina zatvora, dok su njegovi saučesnici Dragan Stojković (31) iz sela Navalina i braća Vladica (46) i Ivica Jović (50) iz Leskovca dobili po šest godina robije.
Rat na Bliskom istoku, 40. dan. Predsednik SAD Donald Tramp objavio je dvonedeljno primirje sa Iranom. Najnovija dešavanja pratite uživo na Informer.rs.
Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski izjavio je sinoć da ukrajinsko vojno osoblje učestvuje u konsultacijama o tome kako će funkcionisati Ormuski moreuz.
Sjedinjene Američke Države blisko će sarađivati sa Iranom, najavio je američki predsednik Donald Tramp, uz poruku da Vašington već razgovara sa Teheranom o ublažavanju tarifa i sankcija.
Cenu rata na Bliskom istoku platiće i građani Bosne i Hercegovine, kroz drastična poskupljenja osnovnih prehrambenih proizvoda koja bi do žetve mogla da iznose i do 70 odsto, upozoravaju poljoprivrednici.
Vlada Velike Britanije zabranila je Kanjeu Vestu dolazak u zemlju gde je trebalo da bude glavni izvođač na Vajrles festivalu u julu, u Londonu, javljaju britanski mediji.
Samsung je najavio da će aplikacija Samsung Messages prestati da funkcioniše u julu 2026. godine, pa korisnicima preporučuje prelazak na Google Messages.
Luna i Nina, ćerke densera Gagija Đoganija, priznale su da imaju problem u komunikaciji sa ocem, te da se sa njim dopisuju putem veštačke inteligencije, sa kojom se on svađa, jer ne kapira da priča sa robotom.
Influenserka Luna Đogani priznala je da je dosta ljudi iz sveta estrade odbilo da dođe u njen podkast, ali da joj reperi Igor Panić Nući i Mihajlo Veruović Vojaž nisu čak ni odgovorili na poruku.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar