01:30

Majstorica! Minesota izblamirala Denver  (VIDEO/FOTO)

NBA

Majstorica! Minesota izblamirala Denver (VIDEO/FOTO)

Košarkaši Minesote demolirali su Denver 115:70 u šestoj utakmici polufinala Zapada plej-ofa NBA lige i izborili sedmi meč koji će se igrati u Koloradu.

MINESOTA - DENVER 115:70 (31:14, 28:16, 27:21, 29:9)

Mineapolis.

Dvorana: Target centar.

MINESOTA: Mekdanijels, Tauns, Gober, Edvards, Konli, Aleksander-Voker, Anderson, Garza, Meklafin, Miler, Mino, Mur, Moris, Rid, Voren.

Trener: Kris Finč

DENVER: Porter, Gordon, Jokić, Koldvel-Poup, Marej, Braun, Holidej, Džekson, Džordan, Naji, Piket, Strouter, Tajson, Votson.

Trener: Majk Meloun

ČETVRTA ČETVRTINA

48. minut - Kraj meča! Minesota je razbila Denver 115:70 i izborila majstoricu!

44. minut - Odavno je sve gotovo u Mineapolisu, čeka se samo kraj i konačan rezultat meča.

43. minut - Garza ponovo 112:63. Rezultat četvrte četvrtine 26:2!!! Votson pogađa konačno 112:64.

42. minut - I Garza se upisuje u listu strelaca 107:63. Moris za tri 110:63. Denver ništa i dalje ne može da pogodi. Ni iz igre, a ni sa penala. Stroter promašuje oba bacanja.

41. minut - Novi poeni za Minesotu, pa Voker za tri 104:63! Denver ne postoji na terenu.

40. minut - Jedna, pa još jedna debakl nagetsa 99:63. Do mkraja meča na terenu će biti druge postave. Sve je rešeno u Target centru. Jokić na klupi, ovacije za Gobera i Edvadsa koji takođe idu na klupu.

39. minut - Gober i sada je trideset razlike!!! 93:63! Nova trojka za Vulfse .

38. minut - Marej na isteku napada promašuje za tri, Edvards sjajan dribling, šut o tablu, ali  neprecizno

37. minut - Greši Marej na početku poslednjeg kvartala. Tauns je precizan sa penala 88:61. Braun zakucava 88:63. Edvards za tri preko Džeksona 91:63.

TREĆA ČETVRTINA

36. minut - Rid je sve promašio, Jokić dobija dva slobodna bacanja u finišu četvrtine. Oba je pogodio 86:61, što je i rezultat treće četvrtine.

35. minut - Jokić mpromašuje, a Konli pogađa za tri 86:57! Target centar na nogama, promašuje Rid, a na drugoj strani Jokić posle ofanzivnog skoka postiže 20 poen 86:59.

34. minut - Voker zaboravljen za tri 81:55. Kristijan Braun za tri, ma nema koša! Edvards za tri, kratko! Serija driblinga Mareja i poen 81:57.

33. minut - Rid odlično pivotira iu ima sreće, lopta se nećkala, ali ipak ušla u koš. Jokić protiv Edvardsa do kraja, prvi njegov koš u trećoj četvrtini 78:55.

32. minut - Marej za tri! Pa konačno 76:53. Edvards do Gobera, faul Koldvela Poupa. Rid promašuje. kao i Marej na drugoj strani sa poludistance.

31. minut - Denver ništa ne može da pogodi. U ovom napadu četiri promašaja Nagetsa, Edvards na drugoj strani preko ruke 76:50.

30. minut - Gordon ide do kraja i poentira. Marej pravi faul.Edvards potpuno sam za tri, skače Marej.

29. minut - Sa deset metara Edvards pokušava, nema trojke. Marej promašuje flouter iz pika sa Jokiem. Tauuuuuns 69:48. Uneo je Koldvela Poupa u koš. Jokić do portera, ne vredi. Ništa. Mekdenijels rešeta. Pogađa za tri 74:48. katastrofa, debakl Nagetsa na pomolu.

28. minut - Na drugoj strani Edvards sad pravi faul. Marej podvukao pas do Koldvela Poupa koja ubacuje za tri 67:45. tauns do Gobera koji zakucava 69:45. marej iz petog pokušaja pogađa za tri 69:48.

27. minut - Porter maši sa kapice. Najlošiji nastup Denvera u plej-ofu ove sezone. U toku je prekid meča, Edvards je nezgodno pao na leđa i povredio se. Posle nekoliko minuta meč je nastavljen, Edvards je pogodio jedno od dva bacanja 67:42.

26. minut - Konli za Mekdenijelsa koji brutalno zakucava i postiže 15 poen. Zicer mareja za Gordona 61:42. Sada trojku ubacuje Mekdenijels, greši Jokić, pa zakucava Edvards 66:42, maksimalnih 24 razlike za Vulfse.

25. minut - Gober dobija dva bacanja na startu drugog poluvremena i promašuje oba. I četvrti pokušaj za tri Jokić promašuje. Edvards o tablu, nema poena, bori se Gober, lopta u autu, napad za nagetse. Marej za tri - ništa

DRUGA ČETVRTINA

24. minut - Edvards pravi faul na Koldvelu Poupu, koji pogađa oba penala, Konli promašuje za tri, Jokić napada Mekdenijelsa i poentira 57:40. Mekdenijels promašuje za tri, Rid za tri, promašuje, ali Mekdenijels popravlja sa zvukom sirene 59:40, kraj poluvremena.

23.minut - Jokić pokušava da razigra Mareja, novi promašaj Nagetsa. Mekdenijels rešava 57:33. Promena ritma Jokića, stao, pa naglo utrčao, Dva plus jedan. Uhvatio na spavanju Taunsa, sa bacanjem 14 poen, najefikasniji je u timu 57:36.

22. minut - Porter pas za Gordona i da! Trojka 53:33. Konli sa poludistance odgovara dvojkom, a onda Koldvel Poup promašuje. Nagetsi u kontra ritmu.

21. minut - Jokićevo uručenje za Portera koji pogađa, a imaće i slobodno bacanje. Konli za tri poena 51:29. Jokić treći pokuša i treći promašaj za tri. Mekdenijels pokušava iz prodora i dobija slobodna bacanja. Pogodio je oba penala 53:30.

20. minut - Novi promašaj Denvera za tri, tauns za tri, lopta izlazi iz obruča, fauliran je Gordon. Precizan sa penala 48:26.

19. minut - Edvard pored Gordona i Jokića koji je ponovo na terenu pogađa trojku 46:24. Marej ništa, ništa ne može da pogodi, mrak! Porter dribla i gubi loptu, pa tauns poentira pod košem 48:24.

18. minut - Izašao je Jokić sa terena, stao je Denver ponovo. Marej promašuje, Rid nastavlja seriju 43:24. Nikola iz igre šutira 5/11.  Marej ostao sam i pogodio 43:24.

17. minut - Gordon neprecizan, dobra odbrana Gobrea, promašuje Rid, pa poravlja 39:24. Novi promašaj Gordona, pa novi poeni Rida 41:24.

16. minut - Nema poena za Jokića, Anderson dobija faul i precizan je sa penala 35:21. Gordon za triiiii, sa centralne pozicije 35:24. Faul Portera na Goberu, a u nastavku napada novi faul i dva bacanja za Edvardsa. Dva od dva 37:24.

15. minut - Anderson promašuje sve na poluhorogu, Marej sam za tri, ništaaaa, još jedan Jokićev skok, faul! Dva plus jedan 33:21.

14. minut - Konli ne ubacuje flouter, Jokić dobra dijagonala za Holideja, koji ne može da pogodi iz kornera. Rid, nema trojke, Denver u napadu. Jokić za Holideja, promašaji Nagetsa se nastavljaju, ali snalazi se Jokić 33:18.

13. minut - Anderon ima dva bacanja na startu druge deonice, pogađa oba 33:14. Marej posle kombinacije sa Jokićem 33:16.

PRVA ČETVRTINA

12. minut - Kakva rampa Mekdenijelsa Holideju, Voker ne pogađa za tri, Jokić takođe. Strašna atmosfera u Target centru, kraj prve četvrtine 31:14. Loša igra Denvera.

11. minut - Nema poena Džeksona, evo i Edvards konačno nešto da promaši. Koldvel Popu sada ne pogađa za tri, 2 od 10 za tri Nagetsi,

10. minut - Maerj promašuje, Edvards melje grumenje 29:11. Koldvel Poup konačno sa ditance 29:14. Tauns ponovo diže vođstvo Minesote 31:14.

9. minut - Novi poeni Edvardsa sa penala serija je sada 20:0. Minesota vodi 22:9. Evo i Jokića 22:11. Edvards ne staje, Mekdenijels zakucava 26:11.

8. minut - Novi promašaj Jokića, pa trojka Edvardsa 18:9. Nagetsi ne mogu ništa da ubace. Serija 18:0, preko pet minuta aktuelni šampioni bez koša 20:9

7. minut - Loše dodavanje Gordona, ide Edvards i dobija faul. Tajm aut za Melouna. Siguran je Edvards sa penala 13:9. Preokret "vukova". Marej iz koraka ne pogađa, na drugoj strani Flouter Konlija - 13:0 serija Milnesote za 15:9.

6. minut - Tauns sada pogađa 11:9. Denver u seriji prerbrzih šuteva. Jokić na Gobera, pravi Srbin grešku u koracima. Dobra odbrana Mareja na Taunsu sada. Gordon blokira Konlija

5. minut - Kakav promašaj Gobera. Marej iz driblinga za tri, novi promašaj.

4. minut - Izgubljena lopta za Vulfse posle tam auta, dobra odbrana Taunsa, promašaj Jokića. Mekdenijels za tri poena 5:9. Edvards krade loptu i zakucava - 7:9. Jokić promašuje za tri.

3. minut - Zakucava i Porter 2:4. Jokić je precizan, a onda i Porter ponovo, serija Nagetsa i vođstvo 2:9.

2. minut - Drugi promašaj Edvardsa, promašuji Vulfsi, a ne pogađa i Porter. Evo i Jokića, baaaaam zakucavanje 2:2.

1. minut - Prvi napad za Denver i promašaj Mareja. Na aistenciju taunsa Gober zakucava za prve poene domaćih na meču.

02.20 - Startna petorka Minesote:

02.15 - Pred utakmicu da se podsetimo i rezultata dosad odigranih pet mečeva:  Prva dva duela koja su odigrana u Denveru dobila je Minesota 106:99 i 106:80, a onda su Nagetsi napravili dva brejka i vratili se u život, treći meč su pobedili 117:90, dok je u četvrtom bilo 115:107 za ekipu iz Kolorada. U poslednjem, petom, slavila su "grumenja" 112:97.

02.10 - Trener Nagetsa Majk Meloun će sa ovom petorkom da počne meč

01.55 - Koliko žele da već noćas izbore finale konferencije, potvrđuje i video snimak koji su Denverovci objavili pred utakmicu pod nazivom "Hajde da završimo posao". Naravno, u centru pažnje je Nikola Jokić.

01.45 - Evo kako se Nikola zagreva za meč koji počinje za otprilike 45 minuta.

01.30 - Igrači Nagetsa stigli su na utakmicu i ušli u Target centar. Tu je i prva zvezda tima Nikola Jokić.

01.25 - Dobrodošli na blog uživo meča između Denvera i Minesote u polufinalu Zapadne konferencije na portalu Informer.rs.

Nije dobro! Hitna reakcije Rusije na presudu Trampu! Kremlj otkrio šta se krije iza svega: Počelo je...