04.01.2024

22:04

Kraj: Zvezda tukla Partizan u 3. derbiju u sezoni! (FOTO/VIDEO)

Košarka

Košarkaši Crvene zvezde savladali su večitog rivala Partizan sa 88:72 u meču 19. kola Evrolige!

CRVENA ZVEZDA - PARTIZAN 88:72 (24:13, 26:16, 15:19, 23:24) (KRAJ)

Grad: Beograd.

Dvorana: "Arena".

Kapacitet: 20.000.

Sudije: Fernando Roča (Portugal), Karlos Peruga (Španija), Pjotr Pastusjak (Poljska).

CRVENA ZVEZDA: Lazarević, Teodosić, Hanga, Davidovac, Lazić, Tobi, Bolomboj, Nedović, Gedraitis, Gilespi, Topić, Jago.

Trener: Janis Sferopulos.

PARTIZAN: Smit, Vukčević, Koprivica, Panter, Smailagić, Jaramaz, Naneli, Anđušić, Doužer, Ponjitka, Kaminski, Kaboklo.

Trener: Željko Obradović.

Crveno-beli su ostvarili veoma važnu pobedu i sada se nalaze na skoru od osam pobeda i 11 poraza. Sa druge strane, Partizan je na skoru od deset pobeda i devet poraza.

ČETVRTA ČETVRTINA

KRAJ, ZVEZDA JE UBEDLJVO TUKLA PARTIZAN!

40. minut - Teodosić za dva i to je to! Zvezda će najverovatnije pobediti, vodi 84:70 na ulasku u poslednji minut!

Naneli pogađa za dva, sa druge strane crveno-beli preko Nedovića do novih poena!

39. minut - Naneli gubi loptu, otima je Gilespi. Teodosić iznudio faul imaće Zvezda nov napad. Nedović za dva, to je verovatno za pobedu!

38. minut - Ima Zvezda napad da odbije nalet Partizana. Nedović za Rokasa, Litvanac daje trojku!

37. minut - Sudije su svirale faul Bolomboja, iako je njemu povređen prst. Napad će imati Partizan, Gilespi je ušao u igru.

Kaminski na liniji za slobodna bacanja, imaće šansu Partizan za minus 12. Pogađa oba, crno-beli dugo nisu bili ovako blizu.

Kaminski za tri! Devet razlike!

36. minut - Jago pod faulom! Pogađa i dodatno bacanje.

Au, kakav koš Pantera! Pod faulom za tri! Dodatno bacanje pogađa, Partizan je na minus 14.

35. minut - Kaminski precizan za dva. Sa druge strane, Lazić ne pogađa za tri. Kaminski će na liniju za slobodna bacanja.

34. minut - Nedović za tri! Kakva trojka Nemanje!

Smit fauliran, Partizan ima napad da pokuša da smanji prednost. Sjajni poeni Smita za 71.55.

33. minut - Hanga iznudio faul Kaminskog, pametno igra mađarski reprezentativac. Jago pogađa za tri!

32. minut - Doužer za tri! Tračak nade za Partizan. Opet napad za crno-bele, nema poena. Ali, opet lopta za ekipu Željka Obradovića.

31. minut - Poslednji period utakmice kreće napadom Partizana, koji crno-beli rešavaju bez poena. Kontru je poveo Teodosić, Hanga za tri! Odmah tajm-aut Obradovića!

TREĆA ČETVRTINA

30. minut - Faul Kabokla nad Teodosićem, još dva penala imaće najiskusniji igrač Zvezde. Predugo traje ova četvrtina. Teodosić sa linije slobodnih bacanja pogađa oba za novih 17 poena prednosti.

Gilespi pogađa na asistenciju Teodosića! Bitni poeni za Zvezdu. Sa druge strane Panter na slobodnim bacanjima. Kapiten Partizana, očekivano, pogađa oba.

29. minut - Hanga u prodor, imaće dva slobodna bacanja. Iskusni Mađar ne pogađa nijedno. Gilespi odličan, hvata ofanzivni skok!

Ne pogađa ni on oba!

28. minut - Partizan preko Nanelija pogađa za dva, opet je 16 razlike. Ipak, Gilespi popravlja promašaj Jaga, opet je 18 za Zvezdu.

27. minut - Gedraitis ne pogađa za tri. Partizan je pojačao odbranu. Naneli sada pogađa za dva, Partizan spušta na 16 razlike.

Faul nad Teodosićem, jako pametno rešenje iskusnog košarkaša. Ide na liniju slobodnih bacanja, pogađa oba.

Faul u napadu Bolomboja. Kakva rampa Kabokla Jagu, ali lopta i dalje za Zvezdu.

26. minut - Hanga pravi faul nad Kaboklom. Brazilac je jako dobar u drugom delu meča, ali čeka se ostatak ekipe da se probudi. panter ne pogađa trojku, ali Kaboklo pogađa polaganje.

Kaboklo precizan za dva, a sa druge strane fauliran Bolomboj. Amerikanac pogađa jedno.

25. minut - Nov napad za Zvezdu, nema neke jasne ideje ni kod jednih ni kod drugih na početku trećeg perioda. Rampa Kabokla Davidovcu, pa faul Jaga nad Doužerom.

Slobodna bacanja za Teodosića. Pogađa oba, opet je plus 21 za Zvezdu.

24. minut - Nedović je upropastio napad Zvezde, ima Partizan šansu da se dodatno spusti. Pogađa Tristan Vukčević.

Bolomboj za dva. Sa druge strane, crno-beli ne dolaze do koša.

23. minut - Lazić ne pogađa za tri, kontra Partizana koristi je Kaboklo.

22. minut - Novi faul košarkaša Partizana, sada nad Davidovcem. Imaće Zvezda 14 sekundi za napad. Ne koristi Topić. Naneli uzvraća trojkom.

Kasnila je odbrana Partizana, Bolomboj ima dva bacanja. Amerikanac sa ruskim pasošem polovičan.

21. minut - Kreće drugo poluvreme. Prvi napad imaće Crvena zvezda, faul nad Nedovićem. Pogađa oba.

DRUGA ČETVRTINA

20. minut - Zvezda za kraj prvog poluvremena daje trojku! Miloš Teodosić! Velikih plus 21 za Zvezdu!

Nedović za tri! Vrlo dobra partija Zvezdinog reprezentativca!

Greši Jago, Naneli pogađa za dva. Partizan pravi seriju 6:0 i vratio se na minus 15.

19. minut - Panter ponovo pogađa! Ali i dalje je to velika prednost za Zvezdu.

18. minut - Panter za dva sa poludistance.

17. minut - Jago iznudio faul svog prijatelja Kabokla, imaće dva slobodna bacanja. Tri faula ima Kaboklo, to je veliki problem za Partizan. Jago pogađa, Zvezda ima plus 21!

16. minut - Kaboklo za dva, malo se budi Partizan. Nedović izmišlja poene za Zvezdu.

15. minut - Gedraitis ponovo za dva! Mnogo bolja Zvezda u ovim momentima.

14. minut - Hanga za dva, plus 20 za Zvezdu! Kakva sada trojka Pantera, da li ovo može da probudi Partizan?

13. minut - Faul Nanelija, muči se Partizan na skoku. Rokas Gedraitis za tri! Zvezda ubedljivo vodi!

Partizan novi napad ne koristi, koraci indisponiranog Nanelija. Sve ulazi što šutnu igrači Zvezde, Rokas Gedraitis za dva!

12. minut - Ponovo Gilespi, ali ovaj poen ide na dušu Teodosiću! Sjajna asistencija!

11. minut - Teodosić otvara trojkom drugu četvrtinu! Uzvraća Džejlin Smit istom merom, sjajna trojka Amerikanca.

PRVA ČETVRTINA

10. minut - Kaminski pogađa oba slobodna bacanja za Partizan. Poslednji posed u prvoj četvrtini imaće Zvezda. Organizuje ga Jago, a rešava Gilespi!

Gilespi zakucava autoritativno! Dvocifrena prednost Zvezde!

Anđušić daje dva bacanja, ali Gilespi zakucava ponovo!

9. minut - Koliko konfuzije u napadu Partizana! Smailagić je promašio zicer, ali ni Gilespi se nije proslavio, pošto je ispustio loptu.

Prekršaj Smailagića nad Gedraitisom, imaće Litvanac dva slobodna bacanja. Pogađa oba - 18:9.

Opet Partizan gubi posed, tri sekunde u reketu Smailagić.

8. minut - Kaboklo pogađa pod faulom, a precizan je i sa linije penala. Sada i Gilespi pogađa za Zvezdu uz dosta sreće.

7. minut - Adam Hanga pogađa nakon dugog napada za tri. Partizan ponovo greši, a Hanga daje trojku sa devet metara!

6. minut - Ne koristi Nedović nov napad. Nakon televizijskog tajm-auta, Partizan promašuje.

5. minut - Topić dobija rampu, apsolutno prvo ime utakmice je mladi košarkaš Zvezde. Nedović nije za pet sekundi izveo loptu iz auta, nova izgubljena lopta. Kaboklo odličan na ofanzivnom skoku, pogađa za 8:6.

4. minut - Panter cepa mrežicu, prvo vođstvo za Partizan!

Jako lepo Nedović sa druge strane pogađa. Sada i Davidovac daje trojku!

3. minut - Ne koristi napad Zvezda, ali ni Partizan. Nedović ne pogađa trojku, ali lopta je kod Topića u rukama. Jako tvrd početak meča, nema lakih poena ni za jedne ni za druge.

2. minut - Pogađa najmlađi košarkaš i dodatno slobodno bacanje. Prve poene za Partizan postiže Kaboklo uz dosta muke.

1. minut - Loši napadi i jednih i drugih na startu meča. Doužer ispaljuje "er-bol", a sa druge strane Topić pogađa uz prekršaj!

PRE MEČA:

19.55 - Određene su prve petorke, za Partizan igraju Doužer, Panter, Ponjitka, Vukčević i Kaboklo, a za Zvezdu Topić, Nedović, Lazić, Davidovac i Bolomboj.

19.52 - Utakmici prisustvuje i nekadašnji fudbaler Zvezde, a sada italijanskog Torina Nemanja Radonjić. Navijači su mu skandirali da se ove zime vrati, a on je to pozdravio sa osmehom.

19.49 - Navijači Crvene zvezde su napravili paklen doček za Željka Obradovića.

19.45 - Košarkaši Partizana spremni su za rovovsku borbu u krcatoj "Areni", ispunjenoj Zvezdinim navijačima.

19.40 - Večerašnjoj utakmici prisustvuju i Strahinja Eraković i Miloš Milojević, nekadašnji štoper i trener Crvene zvezde.

19.35 - Do meča je ostalo još 20-ak minuta, a ovo su trenutne kvote. Koeficijent na pobedu Zvezde iznosi 1,74, dok je na Partizan 2,15.

19.20 - Informer je izdvojio tri duela koji potencijalno mogu da reše derbi. Šta vi mislite?

19.15 - Kako javlja izveštač Informera sa lica mesta Marko Vuletić, ogromni redovi i gužve su ispred beogradske "Arene", što znači da će se obistiniti prognoze da će najveća dvorana na Balkanu večeras biti krcata.

19.10 - Derbi će iz prvih redova gledati legendarni košarkaš Crvene zvezde i bivši kapiten tima sa Malog Kalemegdana, Igor Rakočević.

19.05 - Na teren je istrčao i Džejlin Smit, američki košarkaš sa pasošem Hrvatske. Njemu će ovo biti prvi "večiti" derbi i mogao bi da bude jedan od tajnih aduta Željka Obradovića protiv crveno-belih.

19.00 - Na zagrevanje su izašli košarkaši Crvene zvezde i Partizana. Iz tabora crveno-belih prvi je na parket kročio Nikola Topić, a sa druge strane to su Džejms Naneli i Frenk Kaminski.

Prema informacijama našeg izveštača sa lica mesta, "delije" su žestokim zvižducima dočekale Džejmsa Nanelija, a on im je suptilno odgovorio tako što je pokazao srednji prst prilikom zagrevanja!

"Arena" je već sat vremena pre početka meča vrlo solidno popunjena.

18.52 - Stigla je i zvanična potvrda, u protokolu ekipa za večerašnji meč nema Zeka Ledeja i Luke Mitrovića.

18.50 - Nikad veće interesovanje nije vladalo za derbi među navijačima Crvene zvezde. O tome svedoči i informacija koju je klub objavio danas, da je pušten dodatni kontigent karata za 4. evroligaški derbi.

18.28 - Prema informacijama koje su se pojavile pre nekoliko trenutaka, Crvena zvezda neće moći da računa na Luku Mitrovića, koji nije uspeo da sanira povredu zgloba. Sa druge strane, prema najavama, u timu Partizana neće biti Zek Ledej.

18.18 - Trener Crvene zvezde Janis Sferopulos pred večerašnji meč istakao je koliku važnost za njegov tim ima duel sa crno-belima.

Veoma važna utakmica za nas, igramo pred našim navijačima. Očekujemo tešku utakmicu, nezavisno od toga kako ste igrali pre, nezavisno u kakvom stanju dolaze timovi, ovo su jedinstvene utakmice. Imamo igrače koji znaju da igraju ovakve utakmice i moramo da budemo spremni fizički i psihički da se borimo za pobedu - kaže Sferopulos.

Sa druge strane, Željko Obradović zna šta ga čeka pred punom "Arenom" Zvezdinih navijača.

Poznajemo koševe, igrači poznaju ambijent, biće malo drugačiji ovog puta… Ali, treba biti koncentrisan na utakmicu, znamo šta nam je posao i to je to - rekao je Obradović u najavi meča, uz dodatak da najverovatnije neće moći da računa na Zeka Ledeja, kao i da je Nikola Topić veliko pojačanje za Zvezdu.

Crvena zvezda i Partizan su ove sezone već odigrali dva derbija, jedan u Evroligi, drugi u ABA ligi. Oba puta slavio je sastav Željka Obradovića.

18.00 - Ovako je bilo u prvom ovosezonskom meču večitih rivala u okviru elitnog takmičenja.

A ovako u utakmici ABA lige, koju je takođe slavio Partizan.