Autor: Beta

22.04.2023

17:32

MAJNC UBIO BAJERN! "Milioneri" trljaju ruke, Bavarci pukli ko zvečke!

Fudbaleri Majnca pobedili su danas na svom terenu minhenski Bajern sa 3:1, u meču 29. kola nemačke Bundeslige.

Poveo je Bajern golom Sadio Manea u 29. minutu, da bi preokret i pobedu Majncu doneli golovima Ludovik Ažork u 65, Leandro Bareiro u 65. i Aron Martin u 79. minutu.

Majnc je na šestom mestu sa 45 poena, a Bajern je na prvom mestu sa 59 bodova, dva više i utakmicom više od drugoplasirane Borusije Dortmund.

U istom terminu, Verder je u gostima pobedio Hertu sa 4:2.

Prva tri gola za Verder postigao je Marvin Dukš šestom, 27. i 51. minuta, dok je četvrti gol za Verder je postigao Mičel Vajzer u 63. minutu.

Strelci za Hertu bili su Džesik Ngankam u 68. i Dodi Lukebakio u 77. minutu.

Pobedu u gostima ostvario je i Volfsburg, savladavši Bohum sa 5:1.

Pogotke za Volfsburg su postigli Matijas Svanberg 10. i 56, Jakub Kaminski u 21, Patrik Vimer u 33. i Luka Valdšmit u 77. minutu.

Gol za Bohum postigao je Moric Broščinski u 69. minutu.

Keln je u gostima pobedio Hofenhajm sa 3:1. Golove za "jarčeve" postigli su Florijan Kainc iz penala u 18, Davia Selkea u 39. i Jan Tilman u drugom minutu sudijske nadoknade vremena.

Gol za Hofenhajm postigao je Kasper Dolberg u četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena.