Vučić otkrio zašto Dajković smeta Podgorici: Iz ovog razloga ga sklanjaju
Podeli vest
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je iz Dubaija da Srbi u Crnoj Gori, koji žele zaštitu svog jezika i identiteta, uvek mogu da računaju na podršku Srbije.
Govoreći o položaju srpskog naroda u Crnoj Gori, Vučić je istakao da je srpski jezik dominantan jezik u toj državi i da je prirodno da Srbija podržava napore za njegovu zaštitu.
Gotovo u trenu Srbiju je obišao video-snimak koji prikazuje kako je jedan mladić prevario svoju majku Slavicu da im je u posetu došao niko drugi do predsednik Srbije Aleksandar Vučić.
Propali političar Zoran Živoković, ideolog blokadera i jedan od najostrašćenijih dežurnih napadača vlasti, hteo bi da hapsi predsednika Srbije Aleksandra Vučića po ugledu na lidera Venecuele Nikolasa Madura.
13.01.2026
10:41
- Milan Knežević je moj prijatelj, a isto mogu da kažem i za Dajkovića. Očigledno je da se vlastima u Podgorici nije dopalo ponašanje Dajkovića i zato ga sada sklanjaju - rekao je Vučić, prenosi "IN4S".
On se osvrnuo i na saopštenje Demokratske narodne partije, u kojem je, kako je naveo, Milan Knežević poručio da srpski jezik, ćirilično pismo i srpska trobojka treba da budu glavne teme razgovora.
- Videćemo kakav će biti odgovor vlasti u Crnoj Gori. Pretpostavljam da će biti isti kao i za vreme prethodne vlasti Mila Đukanovića. Igraće se toga – mi smo za, mi smo protiv – ali većinu nemaju. Ponekad je bolje biti gospodar neizgovorene reči - zaključio je Vučić.
Bivši predsednik Srbije Boris Tadić kritikovao je blokadere, a potom potvrdio da aktuelni predsednik Aleksandar Vučić ne radi ništa van svojih ovlašćenja
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić započeo je posetu Ujedinjenim Arapskim Emiratima, gde će prisustvovati svečanom otvaranju Nedelje održivosti 2026, a sastao se i sa domaćinom skupa šeikom Mohamedom bin Zajedom al Nahjanom.
13.01.2026
09:00
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić danas u Ujedinjenim Arapskim Emiratima prisustvuje svečanom otvaranju Nedelje održivosti 2026.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Dajković i milan Knežević se bore da Srbi imaju pravo da koriste svoj jezik, ćirilicu. Sporna je i srpska trobojka, nadam se da će svi shvatiti da Srbi u CG imaju pravo na nju.
Vučić nagoveštava da će vlasti u Crnoj Gori nastaviti politiku balansiranja – „mi smo za, mi smo protiv“ – ali bez realne većine da sprovedu promene. Time ih prikazuje kao neiskrene i slabije.
Predsednik Demokratske narodne partije Milan Knežević postavio je premijeru Milojku Spajiću pitanje da li je doneo odluku o isplati 17 miliona Hrvatskoj zbog logora u Morinju.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić danas je obišao Kulu, odakle se obratio građanima pred predstojeće lokalne izbore u tom mestu, kao i u još devet gradova i opština širom Srbije. Osim Vučića, građanima se obratio i Milan Knežević, predsednik Demokratske narodne partije i poslanik u Skupštini Crne Gore.
Gotovo u trenu Srbiju je obišao video-snimak koji prikazuje kako je jedan mladić prevario svoju majku Slavicu da im je u posetu došao niko drugi do predsednik Srbije Aleksandar Vučić.
Jutros je u Kanjiži pravo opsadno stanje, helikopteri u vazduhu, psi tragači, veliki broj pripadnika policije... Svi češljaju teren u potrazi za eksplozivnim materijama.
Obaranje još jednog američkog lovca F-35 iznad Irana, ukoliko se ti navodi potvrde, moglo bi ozbiljno da promeni dosadašnju računicu Vašingtona i natera SAD da smanje broj letova i vazdušnih udara nad iranskom teritorijom.
Srpski dnevnik počinje 6. aprila u 21 čas, a pored najnovijih informacija i aktuelnih tema, gledaoci će moći prvi da saznaju najtačniju vremensku prognozu, poručila je jedna od voditeljki Kristina Vasić.
Nova velika informativna snaga Informer televizije, Srpski dnevnik, koji od ponedeljka startuje svakog dana u 21 čas, izazvao je pravi bum na mrežama i lavinu reakcija gledalaca koji već sada poručuju da jedva čekaju premijerno izdanje.
Srpski Dnevnik počinje 6. aprila u 21 čas i gledaocima Informer televizije ponudiće novo iskustvo informisanja, ali i odgovor na pitanje kako će se događaj odraziti na nas, poručila je voditeljka Emilija Savić.
Informer televizija od ponedeljka u 21 čas pokreće prvi "Srpski dnevnik", a jedna od voditeljki, Sanja Batar rekla je da gledaoce očekuje neverovatan format, jer će se pričati ono što drugi ne smeju.
Jedna Srpkinja nasela je na neoprostivu prevaru kada je onlajn naručila spiralne tuje, ali joj je umesto njih stiglo suvo granje upakovano u crni džak.
Predsednica Narodne skupštine Srbije Ana Brnabić obišla je danas Vidikovac na Kablaru čija bi izgradnja trebalo da bude završena u narednih mesec dana, kada stigne upotrebna dozovola.
Kompanija "Amazon" uvešće dodatnu taksu od 3,5 odsto na gorivo i logistiku za prodavce u Sjedinjenim Američkim Državama i Kanadi. Nove naknade počeće da važe od 17. aprila.
Jutros oko 7 časova veliki broj pripadnika MUP i Vojske Srbije, dronovi, psi tragači, okupirali su Kanjižu u potrazi za eksplozivnim napravama, koje su pretile da ugrože gasni tok koji spaja Srbiju i Mađarsku.
Policija u Beogradu uz Nacionalnog tima za ilegalne laboratorije, otkrila je i izvela složenu akciju deaktiviranja dve ilegalne laboratorije za proizvodnju marihuane.
Više javno tužilaštvo u Zrenjaninu saopštilo je da je potvrđena optužnica protiv L. K. (22) iz Zrenjanina, koja je podignuta 6. februara 2026. godine, zbog prodaje droge.
U iskazu datom u istrazi, Taso Jovanović je naveo da je još krajem maja 2024. dobio informaciju da se sprema njegova likvidacija i da je za to, navodno, bilo obezbeđeno 350.000 evra.
Viši komandant zadužen za trgovinu naftom u Iranskim oružanim snagama Islamske revolucione garde (IRGC) Mohamad Reza Ašrafi Kahi ubijen je u izraelskom vazdušnom napadu u Teheranu, saopštila je danas izraelska vojska.
Grupa za praćenje interneta NetBloks saopštila je da je isključenje interneta u Iranu najduže nacionalno gašenje mreže ikada zabeleženo, koje je premašilo sve dosadašnje slične incidente, nakon što je ušlo u 37. uzastopni dan.
Snimak iz zapadnog Irana prikazuje operaciju leta na maloj visini koju je izveo avion C-295W iz 427. eskadrile za specijalne operacije Ratnog vazduhoplovstva SAD tokom jutrošnje spasilačke misije.
Ime i prezime Điđi Hadid pojavilo se u objavljenim dokumentima povezanim sa Džefrijem Epstinom. Manekenka je odlučila da se javno oglasi i osvrne na ceo slučaj.
Serija "Katarina Velika" od ponedeljka biće emitovana u novom terminu, od 21.30 čas, razlog za to jeste nova informativna emisija na TV Informer "Srpski dnevnik", koji ćete moći da gledate u 21 čas.
Pametne naočare postale su novi alat za prepisivanje na ispitima, koristeći veštačku inteligenciju za skeniranje zadataka i šaptanje tačnih odgovora putem zvučnih vibracija.
Psi su naši verni pratioci, ali, kao i svi ljubimci, mogu biti podložni različitim bolestima. Ipak, postoje rase koje se odlikuju izuzetnim zdravljem, otpornošću na bolesti i visokim nivoom vitalnosti.
Maliciozne aplikacije koje se predstavljaju kao korisni alati poput čistača sistema, galerija slika i igara, koristile su starije ranjivosti Android sistema kako bi dobile root pristup uređajima.
Bokser Veljko Ražnatović pričestio se rano jutros u pravoslavnoj crkvi u Moskvi, kod bivšeg duhovnika svoje majke, folk pevačice Svetlane Cece Ražnatović.
Pevač Beki Bekić dobio je treće unuče pre tri meseca, a njegovo rođenje je proslavio sa starijim unucima koji su mu pomogli da napiše pesmu za naslednika.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar