Gori Amerika! Zastrašujući kontraudar Teksasa! Bajdenu stigle najgore moguće vesti! "Više od 102.000..."
Podeli vest
Guverner Teksasa Greg Abot, koji najavljuje da će postaviti još bodljikave žive duž granice sa Meksikom, poručio je da će Teksas nastaviti da šalje migrante u gradove koji su određeni za njih sve dok savezna vlada ne preduzme mere u vezi sa pogoršanjem krize na granici.
- Teksas je prevezao više od 102.000 migranata. Preplavljeni pogranični gradovi u Teksasu ne bi trebalo da snose teret Bajdenove politike otvorenih granica. Naša transportna misija će se nastaviti sve dok Bajden ne obezbedi granicu - naveo je Abot na "Iksu".
Uprkos sumornim prognozama recesije u Sjedinjenim Državama, „neočekivano otporna ekonomija“ pomaže Beloj kući jer bi američki predsednik Džo Bajden mogao da iskoristi situaciju u svojoj predizbornoj kampanji, piše NBC.
Grupa "Vratimo naše granice", koja je organizovala konvoj za Teksas u pokušaju da zaustavi migrante, prikupila je više od 138.000 dolara donacija. U planu puta koji je objavljen na veb-stranici grupe navodi se da je konvoj trebalo da krene iz Virdžinije u ponedeljak, podelivši se u dve grupe da bi prošli kroz različite granične države pre nego što stignu u Teksas.
31.01.2024
16:30
Njegova objava dolazi u trenutku kada su vlasti u Teksasu u sukobu sa Bajdenovom administracijom oko krize na meksičko-američkoj granici zbog najezde migranata.
Vlasti Teksasa zatvoriće celu granicu sa Meksikom bodljikavom žicom, izjavio je vice-guverner te američke države Dan Patrik. Rekao je da će biti potrebno Vašingtonu "mnogo sekača žice" da otvore prolaze za nelegalne imigrante. Još je naglasio: „Ono što iseku - Teksas će odmah obnoviti!".
Bivši američki predsednik Donald Tramp, izjavio je, reagujući na nedavne izjave zbog svojih godina i na verbalne gafove Niki Hejli, rivalke u trci za predsedničku nominaciju Republikanske stranke, da se oseća "oštrije" nego što se osećao pre 20 godina.
Izazov je za američkog predsednika Džozefa Bajdena da odabere adekvatan odgovor na nedavni napad dronom u Jordanu u kome su poginula tri, a povređeno više od 30 vojnika, a za koji Amerika krivi Iran. Neophodno je, ukazuju stručnjaci, naći pravu meru uzvratnih napada, kako se američka administracija ne bi našla u opasnoj situacija iz koje bi se teško iskobeljala, piše kineski list Global tajms.
Jemenski Huti su spremni za "dugotrajnu konfrontaciju" sa SAD i Britanijom, izjavio je danas komandant snaga te islamističke organizacije Mohamed al-Atifi.
Agresivnu politiku Izraela prema narodu Gaze i način na koji bi izbori u Americi mogli uticati na dalji tok rata na Bliskom istoku, govorili su gosti Info dana, ekonomista dr. Ivan Pajović i profesor Boris Bratina sa Filozofskog Fakulteta u Kosovskoj Mitrovici.
Američki predsednik Džo Bajden rekao je da je odlučio kako će SAD odgovoriti na napad dronom u kojem su ubijena tri američka vojnika u Jordanu, prenosi Bi-Bi-Si.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Uprkos sumornim prognozama recesije u Sjedinjenim Državama, „neočekivano otporna ekonomija“ pomaže Beloj kući jer bi američki predsednik Džo Bajden mogao da iskoristi situaciju u svojoj predizbornoj kampanji, piše NBC.
Vanpretresno veće Višeg suda u Novom Sadu donelo je odluku da se postupci protiv Gorana Vesića, Jelene Tanacković i Anite Dimoski u slučaju pada nadstrešnice na Železničkoj stanici u Novom Sadu obustavljaju.
Svedoci smo svakodnevnih pokušaja omanjivanja javnosti od strane blokadera i antisrpske opozicije, koji pokušavaju lažima da prikažu kako je država u lošem stanju, ali uprkos tome rezultati i brojke govore i pokazuju sasvim suprotno.
Nakon jučerašnje sednice Skupštine Grada tokom koje su iznete brojne poluinformacije a sve vezano za rad javnih preduzeća u Nišu i njihovo buduće fukcionisanje, oglasio se i prvi čovek Pokreta za narod i državu u Nišu, doc. dr Milan Lazarević koji je dao bezrezervnu podršku gradonačelniku Niša Dragoslavu Pavloviću.
Dok opozicija i blokaderi svojim akcijama rade na tome da osujete rad aktuelne vlasti, predsednik Aleksandar Vučić obilazi novootvorene objekte i projekte, koji će život u Srbiji podići na viši nivo.
Sa Instituta za javno zdravlje "Dr Milan Jovanović Batut" upozorili su da će prognozirane minimalne dnevne temperature vazduha biti u kategoriji "opasne pojave" na teritoriji raškog, moravičkog, pirotskog, topličkog, pećkog, kosovskomitrovačkog, kosovskopomoravskog i kosovskog okruga 1. i 2. januara, a u pčinjskom i prizrenskom okrugu 2. januara.
Planina Crni Vrh, smeštena u istočnoj Srbiji, tridesetak kilometara od Bora, predstavlja jednu od retkih zimskih destinacija koja je ostala van glavnih turističkih tokova, a u kojoj je cena noćenja već od 2.900 dinara.
Arheolozi su, istražujući mumificirana tela u Sudanu, otkrili da su deca stara samo 18 meseci u regionu doline Nila pre 1.400 godina, imala tetovaže na licu.
U decembru 2016. godine u javnosti je odjeknula izjava Jovana Vukotića, koji je u bezbednosnim krugovima i medijima često označavan kao jedan od ključnih ljudi "škaljarskog klana", da "ima spisak crnogorskih policajaca koje plaća mafija".
Film "Bitka na Neretvi" koji je premijerno prikazan 1969. godine koštao je između sedam i 12 miliona tadašnjih dolara. To je najskuplji film ikada snimljen na prostorima bivše Jugoslavije.
Kao da je izašla iz ruske bajke, manekenka Gia Skova provezla se Njujorkom u kočiji, pretvarajući gradske ulice u modnu pozornicu praznične elegancije.
Ako želite glamuroznu pozadinu koja na fotografijama izgleda kao profesionalni studio, postoji jedan jednostavan trik, za koji vam je potrebna ukrasna folija i malo vremena.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar