"Idi kod Putina i dogovori se" Poznati Ukrajinac se obratio Zelenskom i postavio mu samo jedno pitanje
Podeli vest
Vladimir Zelenski treba da ode na pregovore sa predsednikom Rusije Vladimirom Putinom, smatra bivši savetnik bivšeg ukrajinskog predsednika Leonida Kučme, Oleg Soskin.
- Idi i konačno se dogovori o svemu. Dogovori se o dnevnom redu - i gotovo. Misliš da postoje neke druge opcije posle onoga što se dešava u Kijevu? - rekao je Soskin u videu objavljenom na njegovom Jutjub kanalu.
Između Rusije i Ukrajine danas je obavljena prva razmena tela poginulih vojnika u 2026. godini, saopštio je poslanik Državne dume Rusije Šamsail Saralijev. Prema njegovim navodima, ukrajinskoj strani predato je 1.000 tela, dok je Rusiji vraćeno 38.
Moldavija je započela najdublju transformaciju svoje vojske od sticanja nezavisnosti – broj pripadnika Nacionalne armije biće povećan za oko trećinu, menja se naoružanje, uvode se sistemi koji se koriste u ratu u Ukrajini, a država se otvoreno oslanja na Zapad zbog, kako tvrdi vlast, rastuće pretnje iz Rusije.
29.01.2026
12:31
Prema njegovim rečima, lider kijevskog režima mogao bi da dođe sa pratnjom, ali nije u poziciji da postavlja bilo kakve uslove. Ekspert je podsetio da će, u slučaju da dođe u rusku prestonicu, Zelenskom biti osigurana bezbednost na najvišem nivou. Glavno je da ovi pregovori moraju biti veoma dobro pripremljeni.
- Putin ponovo preko Ušakova poziva Zelenskog u Moskvu. Tramp mu je to takođe predlagao. Pa, da vidimo, odgovor je na Zelenskom - zaključio je Soskin.
Ranije je pomoćnik ruskog predsednika Jurij Ušakov izjavio da je Putin više puta govorio da Zelenski može da dođe u Moskvu ako je spreman za dijalog.
Bilateralni trgovinski i ekonomski odnosi bili su glavna tema sastanka ruskog predsednika Vladimira Putina i privremenog predsednika Sirije Ahmeda al Šare, koji je održan juče u Moskvi, saopštio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
Ranije je ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov rekao da je Rusija spremna da razgovara o političkim aspektima rešavanja sukoba u Ukrajini i radi u bilo kom formatu. Međutim, Moskva još uvek nije dobila odgovor od Kijeva na predlog o stvaranju tri radne grupe za konkretnije rešavanje humanitarnih, vojnih i političkih pitanja, koji je ruska strana iznela tokom treće runde pregovora sa Ukrajinom u Istanbulu u julu prošle godine. Osim toga, Zelenski je odbio Putinov poziv da dođe u Moskvu na razgovore.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov poručio je da su borci u Specijalnoj vojnoj operaciji pokazali izuzetnu hrabrost, odlučnost i snagu duha, ističući da je pred njima sada nova odgovornost.
Predsednik Rusije Vladimir Putin čestitao je Dan geologa i poručio da su ruski stručnjaci iz ove oblasti tokom protekle godine otkrili 41 nalazište nafte, gasa i kondenzata, kao i 276 nalazišta čvrstih mineralnih sirovina, saopštio je Kremlj.
Rusija je, uprkos pritiscima i očekivanjima Zapada da će upasti u ozbiljne probleme, uspela da okrene globalna previranja u svoju korist, dok je Vladimir Putin celu situaciju „majstorski odigrao“ i doveo Moskvu do prednosti na gotovo svim ključnim poljima.
Između Rusije i Ukrajine danas je obavljena prva razmena tela poginulih vojnika u 2026. godini, saopštio je poslanik Državne dume Rusije Šamsail Saralijev. Prema njegovim navodima, ukrajinskoj strani predato je 1.000 tela, dok je Rusiji vraćeno 38.
Jutros je u Kanjiži pravo opsadno stanje, helikopteri u vazduhu, psi tragači, veliki broj pripadnika policije... Svi češljaju teren u potrazi za eksplozivnim materijama.
Obaranje još jednog američkog lovca F-35 iznad Irana, ukoliko se ti navodi potvrde, moglo bi ozbiljno da promeni dosadašnju računicu Vašingtona i natera SAD da smanje broj letova i vazdušnih udara nad iranskom teritorijom.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević tokom emisije Kolegijum otkrio je detalje jezivog plana terorista koji su želeli da sabotiraju gasnu infratrukturu u Kanjiži, koja povezuje Srbiju i Mađarsku, a sve sa ciljem da jednim udarcem nanesu štetu predsedniku Srbije i premijeru Mađarske.
Blokader sa dna kace i lider pokreta "Kreni-promeni" Savo Manojlović oglasio se povodom jutrošnjeg opsadnog stanja u Kanjiži, gde su pripadnici snaga bezbednosti naše zemlje nedaleko od gasovoda pronašle eksploziv ogromne razorne moći, rekavši kako mu to sve liči na "igru predsednika Srbije Aleksandra Vučića".
Pisac i kolumnista "Paščenika", blokader sa dna kace Dejan Ilić, koji se našao na 28. mestu blokaderske liste za izbore, na najstrašniji mogući način je okrivio Srbe za ratove, predstavljajući sopstveni narod kao zločinački.
Nova velika informativna snaga Informer televizije, Srpski dnevnik, koji od ponedeljka startuje svakog dana u 21 čas, izazvao je pravi bum na mrežama i lavinu reakcija gledalaca koji već sada poručuju da jedva čekaju premijerno izdanje.
Srpski Dnevnik počinje 6. aprila u 21 čas i gledaocima Informer televizije ponudiće novo iskustvo informisanja, ali i odgovor na pitanje kako će se događaj odraziti na nas, poručila je voditeljka Emilija Savić.
Informer televizija od ponedeljka u 21 čas pokreće prvi "Srpski dnevnik", a jedna od voditeljki, Sanja Batar rekla je da gledaoce očekuje neverovatan format, jer će se pričati ono što drugi ne smeju.
Od ponedeljka, u 21 čas, počinje nova udarna informativna emisija na Informer TV "Srpski dnevnik", koja svakog dana donosi najvažnije vesti, istinu bez zadrške i teme koje se tiču svakog građanina!
Na samom kraju šeste nedelje velikog Vaskršnjeg posta, proslavljamo i svečani ulazak Isusa Hrista u Jerusalim. Ovaj praznik naziva se Cveti i uvek pada u nedelju.
U vezi sa današnjim događajima na teritoriji opštine Kanjiža, u rejonima sela Velebit, Trešnjevac i Vojvoda Zimonjić, oglasilo se i Ministarstvo odbrane Republike Srbije.
Od jutros policija i vojska pretražuju terene na putnom pravcu Trešnjevac - Vojvoda Zimonjić, kao i na putnom pravcu ka selu Velebit, a pretres se vrši kombinovano sa zemlje uz kontrolu i koordinaciju iz vazduha. O tome kako se odvijala drama u Kanjiži sada su progovorili i meštani.
Serija "Katarina Velika" od ponedeljka biće emitovana u novom terminu, od 21.30 čas, razlog za to jeste nova informativna emisija na TV Informer "Srpski dnevnik", koji ćete moći da gledate u 21 čas.
Maliciozne aplikacije koje se predstavljaju kao korisni alati poput čistača sistema, galerija slika i igara, koristile su starije ranjivosti Android sistema kako bi dobile root pristup uređajima.
Zaboravite na dugo slaganje kora i komplikovanu pripremu. Ovaj recept za gibanicu uz jednostavan trik daje savršeno sočno i vazdušasto jelo koje je gotovo za samo 30 minuta.
Viber je godinama među najpouzdanijim aplikacijama za razmenu poruka, ali trenutak nepažnje može dovesti do toga da radoznale oči zavire u vašu prepisku. Zato je važno znati kako zaključati Viber i sačuvati privatnost svojih razgovora.
Pevačica Edita Aradinović otkrila je kako dobro podnosi trudnoću, što nije bio slučaj u početku kada nije ustajala iz kreveta i imala problem sa mučninama.
Akteri sukoba u Pinkovim zvezdama bili su pevačica Viki Miljković, koja nikada nije krila ponos zbog svog južnjačkog dijalekta, i harmonikaš Dragan Stojković Bosanac, koji je insistira na pravilnom, književnom izgovoru.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar