• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

30.09.2025

00:15

Šta ovo radi Zelenski? Upravo su ga patosirali kao nikada do sada - svet gleda i ne veruje

Reuters

Vesti

Šta ovo radi Zelenski? Upravo su ga patosirali kao nikada do sada - svet gleda i ne veruje

Podeli vest

Izjave ukrajinskog predsednika Volodimira Zelenskog, u kojima je govorio o pogoršanju ljudskih prava u Gruziji, izazvale su oštru reakciju u Tbilisiju.

Lideri vladajuće stranke i gradski čelnici uzvratili su Zelenskom porukama da „najpre uredi sopstvenu zemlju“.

Oštre reči iz Tbilisija

Kvirkvelija Kircvalija, jedan od lidera vladajuće partije Gruzijski san, izjavio je da su reči Zelenskog uvredljive i da Kijev nema pravo da poziva Gruziju na sukobe.

- Pre nego što ta marioneta pokuša da vređa i direktno poziva Gruziju u rat, neka najpre ispere usta, pa tek onda neka govori o našoj zemlji - rekao je Kircvalija.

Sličan ton imao je i gradonačelnik Tbilisija i generalni sekretar Gruzijskog sna Kaha Kaladze. On je poručio da bi Zelenski trebalo „bolje da pazi na svoju zemlju“ pre nego što kritikuje druge.

- Situacija u Ukrajini je velika nesreća, a za to je odgovoran upravo Zelenski - izjavio je Kaladze.

Pozadina spora

Napetosti između Tbilisija i Kijeva traju već duže vreme, a dodatno su pojačane nakon što je Ukrajina 2024. godine uvela sankcije pojedinim gruzijskim političarima. Vladajuća stranka u Gruziji već je ranije odbacivala kritike Zelenskog o stanju ljudskih prava, podsećajući da međunarodni indeksi pravne sigurnosti pokazuju da Gruzija stoji bolje od same Ukrajine.

Analitičari ocenjuju da aktuelna razmena oštrih poruka dodatno komplikuje odnose dve zemlje i da bi mogla da preraste u ozbiljniji politički sukob, posebno u kontekstu regionalnih napetosti i rata u Ukrajini.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

"Sekli su im delove tela tokom mučenja, najmlađa žrtva dvogodišnja devojčica": Muslimani izmasakrirali 56 Srba u Gornjoj Jošanici
Politika

"Sekli su im delove tela tokom mučenja, najmlađa žrtva dvogodišnja devojčica": Muslimani izmasakrirali 56 Srba u Gornjoj Jošanici

Predsednik Saveza Srba iz regiona Miodrag Linta izjavio je da nikada ne smeju biti zaboravljeni masovni zločin nad 56 srpskih civila u selu Gornja Jošanica kod Foče koji se desio pre 33 godine i istakao da Srbija treba da osnuje Memorijalni centar srpskih žrtava na području bivše Jugoslavije, kao i da vodi aktivnu borbu za istinu o masovnom stradanju srpskog naroda u periodu od 1990. do 2000. godine kako bi pravda bila zadovoljena.

20.12.2025

20:12

Društvo

JOŠ Društvo VESTI

Hronika

Plaćenici koji su likvidirali Srbina: Ubili smo pogrešnog čoveka
Hronika

Plaćenici koji su likvidirali Srbina: Ubili smo pogrešnog čoveka

Plaćene ubice iz Australije kojima preti smrtna kazna zbog mafijaškog ubistva Srbina Živana Radmanovića (32) na suđenju u Okružnom sudu u indonežanskom gradu Denpasaru, otkrili su da je njihova meta na Baliju prvenstveno bio Sanar Ganim (35), prijatelj i pašenog ubijenog.

20.12.2025

22:05

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set