Kina staje na stranu mira: Rešenje sukoba u Ukrajini mora biti političko
Podeli vest
Posle sastanka ukrajinskog predsednika Volodimira Zelenskog i američkog predsednika Donalda Trampa, Kina je ponovila svoj stav o političkom rešenju rata u Ukrajini, naglasivši kako podržava sve napore usmerene na uspostavljanje trajnog mira.
Portparol kineskog Ministarstva vanjskih poslova Mao Ning izjavila je kako je službeni stav Pekinga po ovom pitanju "dosledan i jasan". "Kina je uvek verovala da su dijalog i pregovori jedini mogući način za rešavanje ukrajinske krize", poručila je Mao.
Susret predsednika Rusije Vladimira Putina i predsednika SAD Donalda Trampa u Kini nije isključen, ukoliko se obojica nađu u isto vreme u istom gradu, izjavio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
Američki predsednik Donald Tramp pokušava da inicira visoki diplomatski sastanak sa liderima Kine i Rusije, ali su i Peking i Moskva odgovorili oprezno, prenosi kineski medij NetEase.
14.08.2025
00:00
"Nastavićemo olakšavati mirovne pregovore i političko rešavanje krize", dodala je.
Prema pisanju portala Aksios, ruski predesednik Vladimir Putin je na sastanku s Donaldom Trampom 15. avgusta izjavio kako se ne protivi bezbednosnim garancijama za Ukrajinu, a upravo je Kinu naveo kao jednu od država koje bi mogle pružiti takva jamstva.
Početkom avgusta, Tramp je zapretio uvođenjem dodatnih carina ne samo Indiji, već i drugim zemljama koje kupuju rusku naftu, uključujući i Kinu.
Ruske snage počele su da koriste kineske mobilne borbene lasere za obaranje ukrajinskih bespilotnih letelica, a na društvenim mrežama pojavili su se prvi snimci njihovog dejstva.
Peking je odbio zahtev Sjedinjenih Američkih Država da obustavi kupovinu ruske nafte, uprkos najavi Vašingtona da će uvesti carine od 100 odsto na trgovinske partnere Moskve, prenosi agencija Rojters pozivajući se na izvore.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski izjavio je danas da ta zemlja mora biti spremna na svaki mogući razvoj događaja u vezi s održavanjem izbora i dodao da bi parlament Ukrajine, Vrhovna rada, u najskorijem roku trebalo da pripremi opcije za njihovo sprovođenje.
Neimenovani zvaničnik američke administracije potvrdio je danas da je vlada Ukrajine pristala na mirovni sporazum posredovan od administracije predsednika Donalda Trampa, s ciljem zaustavljanja sukoba.
Susret predsednika Rusije Vladimira Putina i predsednika SAD Donalda Trampa u Kini nije isključen, ukoliko se obojica nađu u isto vreme u istom gradu, izjavio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
Vanpretresno veće Višeg suda u Novom Sadu donelo je odluku da se postupci protiv Gorana Vesića, Jelene Tanacković i Anite Dimoski u slučaju pada nadstrešnice na Železničkoj stanici u Novom Sadu obustavljaju.
Svedoci smo svakodnevnih pokušaja omanjivanja javnosti od strane blokadera i antisrpske opozicije, koji pokušavaju lažima da prikažu kako je država u lošem stanju, ali uprkos tome rezultati i brojke govore i pokazuju sasvim suprotno.
Nakon jučerašnje sednice Skupštine Grada tokom koje su iznete brojne poluinformacije a sve vezano za rad javnih preduzeća u Nišu i njihovo buduće fukcionisanje, oglasio se i prvi čovek Pokreta za narod i državu u Nišu, doc. dr Milan Lazarević koji je dao bezrezervnu podršku gradonačelniku Niša Dragoslavu Pavloviću.
Dok opozicija i blokaderi svojim akcijama rade na tome da osujete rad aktuelne vlasti, predsednik Aleksandar Vučić obilazi novootvorene objekte i projekte, koji će život u Srbiji podići na viši nivo.
Sa Instituta za javno zdravlje "Dr Milan Jovanović Batut" upozorili su da će prognozirane minimalne dnevne temperature vazduha biti u kategoriji "opasne pojave" na teritoriji raškog, moravičkog, pirotskog, topličkog, pećkog, kosovskomitrovačkog, kosovskopomoravskog i kosovskog okruga 1. i 2. januara, a u pčinjskom i prizrenskom okrugu 2. januara.
Planina Crni Vrh, smeštena u istočnoj Srbiji, tridesetak kilometara od Bora, predstavlja jednu od retkih zimskih destinacija koja je ostala van glavnih turističkih tokova, a u kojoj je cena noćenja već od 2.900 dinara.
Arheolozi su, istražujući mumificirana tela u Sudanu, otkrili da su deca stara samo 18 meseci u regionu doline Nila pre 1.400 godina, imala tetovaže na licu.
U decembru 2016. godine u javnosti je odjeknula izjava Jovana Vukotića, koji je u bezbednosnim krugovima i medijima često označavan kao jedan od ključnih ljudi "škaljarskog klana", da "ima spisak crnogorskih policajaca koje plaća mafija".
Film "Bitka na Neretvi" koji je premijerno prikazan 1969. godine koštao je između sedam i 12 miliona tadašnjih dolara. To je najskuplji film ikada snimljen na prostorima bivše Jugoslavije.
Kao da je izašla iz ruske bajke, manekenka Gia Skova provezla se Njujorkom u kočiji, pretvarajući gradske ulice u modnu pozornicu praznične elegancije.
Ako želite glamuroznu pozadinu koja na fotografijama izgleda kao profesionalni studio, postoji jedan jednostavan trik, za koji vam je potrebna ukrasna folija i malo vremena.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar