Ministar Mali najavio dobre vesti: "Ako nastavimo ovako, biće novo povećanje plata i penzija"
Podeli vest
"Krenuo je da se gradi 'Smajli', mislim da će i predsednik danas biti tamo", rekao je ministar finansija Siniša Mali. "Uprkos tim velikim projektima, veoma je važno da posvetimo pažnju reševanju problema običnih ljudi", dodao je Mali.
"Ekspo je najveća razvojna šansa u naredne četiri godine", istakao je Mali na Pinku. "To su stvari koji potpuno menjaju našu zemlju", dodao je.
Kako je već u više navrata najavljeno, posle oktobarskog povećanja od 5,5, odsto, u januaru očekuje nas novo povećanje plata u javnom sektoru, kada će radnici u zdravstvu i prosveti dobiti povišicu od oko 10 odsto.
Predsednik Srbije Aleksandra VUčić izjavi o je da su održani važni sastanci sa nekim investitorima koji su hteli da napuste Srbiju zbog velikog broja bolovanja i istakao da je jedan problem rešen.
19.12.2023
09:17
"Hoćemo da nastavimo najbrži rast u istoriji. Radovi već teku i zato hoćemo da ih sada nakon ovih izbora nastavimo"; objasnio je.
Prema njegovim rečima, svaki indikator uspeha privrede Srbije je pozitivan.
"Ako nastavimo ovako, već početkom naredne godine ići ćemo sa novim povećanjem plata i penzija", najavio je Mali.
Predsednik Aleksandar Vučić izjavio je sinoć da će ekonomija Srbije, prema procenama MMF, u 2024. rasti 3,6 odsto, ali da bi to moglo da iznosi i četiri odsto, što bi značilo novo drastično povećanje plata i penzija.
Potpredsednik Vlade Srbije i ministar finansija Siniša Mali gostuje u jutarnjem programu Televizije Prva.
02.12.2023
13:34
Ministar finansija poželeo je građanima punije džepove u narednoj godini, rekavši da će Srbija nastaviti da štiti standard građana i neće stati kada je rast i razvoj u pitanju.
"Srbija pobeđuje u onome u čemu dosad nije pobeđivala - u ekonomiji", naglasio je Mali.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Kako je već u više navrata najavljeno, posle oktobarskog povećanja od 5,5, odsto, u januaru očekuje nas novo povećanje plata u javnom sektoru, kada će radnici u zdravstvu i prosveti dobiti povišicu od oko 10 odsto.
Suđenje devetorici blokadera počelo je danas u 10 sati u Višem sudu u Beogradu (Palata pravde), a šačica zgubidana okupila se da im pruži podršku za strašna zlodela protiv sopstvene države.
Sjedinjene Američke Države pristale su na iranski predlog u 10 tačaka, tvrdi Teheran, dok je američki predsednik Donald Tramp u objavi naveo da je Vašington dobio taj plan i da on može da bude pouzdana osnova za pregovore.
Tajkunski Danas koji ne bira sredstva i način da udara na vlast nađe zemlje, pa i na državu Srbiju, na naslovnoj strani objavio je tekst sa priznanjem koje je malo ko očekivao od ovakvog, antisrpski nastrojenog, medija.
Bojan Dimitrijević, istoričar i savetnik Miloša Jovanovića, lidera Nove DSS, izjavio da se nakon lokalnih izbora u 10 opština došlo do toga da su dobili liste na kojima se ne zna ko su ti ljudi.
Lider naprednjaka i savetnik predsednika republike za regionalna pitanja Miloš Vučević poslao je brutalnu poruku svim blokaderima, a posebno političarima Vladanu Đokiću i Danijelu Sinaniju koji ne pokazuju ni trunku saosećanja za stradalu studentkinju Milicu Živković (25).
Zvanično je počelo emitovanje Srpskog dnevnika, udarne informativne emisije u do sada neviđenom formatu. U našem Srpskom dnevniku čuje se glas naroda, a jedini prioritet je istina!
Srpski dnevnik počinje danas, 6. aprila u 21 čas! Osim najvažnijih vesti i tema, gledaoci će imati priliku da prvi saznaju i najtačniju vremensku prognozu, poručila je jedna od voditeljki Marijana Milićeivć.
Zorica R. (35) i Miroslava R. (24) osuđeni su danas na po pet i po gdina zatvora zbog trgovine ljudima u saizvršilaštvu jer su u toku 2023. godine i u toku 2024. godine oštećenog eksploatisali za prosjačenje, zloupotrebom njegovog poverenja, teških prilika, silom i pretnjama.
Maloletni B.P. (16) izbo je svog dedu Milana P. (77) i njegovu partnerku Mirelu M. (51) u Obrenovcu, a kako nezvanično saznajemo, motiv za ubistvo je nasledstvo.
Ivan Jovanović (60) iz leskovačkog sela Rudare, pravnosnažno je osuđen zbog razbojništva u saizvršilaštvu na sedam godina zatvora, dok su njegovi saučesnici Dragan Stojković (31) iz sela Navalina i braća Vladica (46) i Ivica Jović (50) iz Leskovca dobili po šest godina robije.
Evropska unija započela je tajni rad na stvaranju sopstvenog kapaciteta za proizvodnju nuklearnog oružja, saopštila je ruska Spoljna obaveštajna služba (SVR).
Vrhovni vođa Irana Modžtaba Hamnei dao je instrukcije svojim pregovaračima da postignu dogovor sa SAD, prvi put od početka sukoba, što je dovelo do dvonedeljnog primirja i ponovnog otvaranja Ormuskog moreuza, objavio je Aksios.
Glumica Brankica Sebastijanović pojavila se sinoć na premijeri filma "Gospodari oluje" u Beogradu, a publika je konačno mogla da je vidi na nekom javnom događaju posle mnogo godina.
Sinoć je u beogradskoj MTS dvorani održana dugo iščekivana premijera filma "Gospodari oluje", a svu pažnju prisutnih ukrao je najintrigantniji par domaće javne scene, Lazar Ristovski (73) i njegova partnerka Anica Lazić (34).
Film "Gospodar oluje", u režiji i po scenariju Zorana Lisinca i Domagoja Mazurana, premijerno je sinoć prikazan u Mts dvorani, dok redovna bioskopska distribucija počinje 9. aprila.
Pijace su pune zeleniša, a nutricionisti savetuju da te namirnice uvrstite u svakodnevnu ishranu kako biste organizmu obezbedili dovoljnu količinu vitamina i minerala.
Influenserka Luna Đogani priznala je da je dosta ljudi iz sveta estrade odbilo da dođe u njen podkast, ali da joj reperi Igor Panić Nući i Mihajlo Veruović Vojaž nisu čak ni odgovorili na poruku.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar