A
(VIDEO) DANCI SU NA MUNDIJALU! Eriksen junak, majstorijama razbio Irce kao zvečku!
Fudbaleri Danske su na Svetskom prvenstvu u Rusiji, pošto su u revanš meču baraža deklasirali Republiku Irsku sa 5:1
informer.rs 14. 11. 2017. 22:27
0
reuters

Danska je tako poslednja evropska selekcija koja se plasirala na SP, a do Mundijala su preko baraža došli još Hrvatska, Švedska i Švajcarska.

U prvom susretu, pre tri dana u Kopenhagenu nije bilo golova, pa se očekivao novi tvrd meč, ali Danci, tačnije Kristijan Eriksen se pobrinuo da navijači ne grickaju nokte do finiša utakmice i obezbedio svom timu vizu za Mundijal.

Međutim, nije delovalo tako na početku, jer je Dafi u šestom minutu matirao odbranu gostiju i doneo Ircima vođstvo od 1:0. Slavlje domaćina trajalo je do 29. minuta kada je Kristensen poravnao rezultat na 1:1. Samo tri minuta kasnije Eriksen je doneo preokret domaćinu.

Mreža i to Iraca ponovo se zatresla u 63. minutu, opet je Eriksen na aistenciju Sista, koji je izrežirao i iznednačujući pogodak Danaca, povećao vođstvo na 3:1 i najavio odlazak u Rusiji.

Irci su se posle trećeg pogotka potpuno raspali, pa je as Totenhema devet minuta kasnije het-trikom rešio sve dileme (4:1). Tačku je u 90. minutu meča nakon jedanaesterca stavio je Bendtner i to samo šest minuta nakon što je ušao u igru sa klupe - 5:1.