08.03.2023

19:30 >> 22:29

ZVEZDA UNIŠTILA ŠAMPIONA EVROPE, A VULKAN ZVANI PIONIR PROGUTAO I EFES! TOP 8 i dalje u igri! Posle ovoga crveno-beli to mogu! (VIDEO+FOTO)

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Efes - 94:75 (20:25, 29:20, 19:22, 26:8) u meču 27. kola Evrolige.

Ovo je i dupla pobeda za Zvezdu, pošto je uspela da nadoknadi -13 iz prvog meča protiv Efesa, što znači da ima i bolji međusobni skor, ukoliko dođe do poravnanja na tabeli na kraju sezone.

Ekipa Duška Ivanovića je lošije ušla u meč. Efes je poenima otvorio duel i već na startu na semaforu je stajalo 0:5. Od prvog napada turski tim je imao prednost, crveno-bele je u tim trenucima nosio razigrani Ognjen Dobrić, koji je već u prvih deest minuta postigao 12 poena. Pogađao je za tri, za dva, dizao je na noge krcat Pionir. Stigla je Zvezda gostujući tim, ali odgovorio je Efes, ponovo otišao na plus 7 (18:25) i sa prednošću od pet poena (20:25) završili uvodnu deonicu.

Druga četvrtina bila je Zvezdina. Igrom crveno-belih dirigovao je Fakundo Kampaco koji je do poluvremena postigao 15 poena. Tim sa Malog Kalemegdana je prvi put došao u vođstvo u 15. minutu, Kampaco je pogodio za tri (36:34). Od tada pa sve do odlaska na odmor Kampaco je blistao, i bio čovek preokreta.

CRVENA ZVEZDA - EFES 94:75 (20:25, 29:20, 19:22, 26:8)

Dvorana: Pionir. Sudije: Robert Lotermozer, Huan Karlos Garsija, Pjotr Pastusjak.

CRVENA ZVEZDA: Vildoza 6, Lazarević 5, Kampaco 22, Mitrović 10, Martin 2, Dobrić 15, Ivanović, Nedović 9, Marković 3, Kuzmić 5, Petrušev 7, Bentil 10.

EFES: Buboa 15, Singlton, Efeoglu, Brajant 10, Gazi, Klejburn 12, Arna, Tunčer 8, Plajs, Mbaje 12, Žižić 16, Danston 2.

Za skandale se ponovo pobrinuo trener Efesa Ergin Ataman... Prvobitna odluka da je lopta za Efes je preinačena bez čelendža, što je iznerviralo trenera Efesa.

Jasno je bilo da je lopta poslednja dirala Tunčera pre nego što je izašla, ali tako nije smatrao Ataman koji je tražio video proveru.

Nije bio u pravu, ostao je bez čelendža, a publika u "Pioniru" je imala šta da mu poruči. I u finišu prvog dela kada je argentinski reprezentativac izborio tri bacanja. Ponovo je provocirao a klupa gostiju zaradila tehničku.

Na poluvreme Zvezda je otišla sa četiri poena razlike (49:45), nakon što je u samoj završnici četiri slobodna bacanja pogodio Kampaco.

Samo dva minuta u drugom poluvremenu bilo je dovoljno crveno-belima da prvi put dođu do dvocifrene prednosti (55:45), posle treće trojke Dobrića. Efes se nije predavao i u završnici treće četvrtine posle poena Elajdže Brajanta prelazi u vođstvo (66:67), da bi Filip Petrušev uz zvuk sirene prednost vratio na stranu Zvezde (68:67).

Brajant je početkom poslednje deonice pogodio trojku za plus dva Efesa (68:70), a od tog momenta Zvezda pravi seriju 15:2.

Četiri i po minuta pre kraja duela drugu tehničku grešku i automatsko isključenje dobio je trener gostiju Ergin Ataman, a njegov tim nije imao snage da dođe do novog preokreta.

Zvezda je kontrolisala razliku i posle poena Mitrovića na tri minuta i 20 sekundi pre kraja povela sa plus 14 (88:74), a zatim je uspela i da poveća rezultat.

Crveno-beli su upisali 12. pobedu i ostali u trci za Top 8. Efes ima pobedu više i utakmicu manje. Kampaco je postigao 22 poena, Dobrić 15, a Mitrović i Bentil po 10.

U gostujućoj ekipi Žižić je postigao 16 poena, Bubua 15, a Klajburn i Mbaje po 12. Efes je igrao bez Vase Micića i Šejna Larkina.

ČETVRTA ČETVRTINA

40. minut - Tunčer promašuje za tri, hvata Kampaco i to je to. Ne nije. Pogađa i Mitrović. Zvezda je pobedila 94:75,

39. minut - Lazarević pravi faul. Klajburn pogodio jedno oddva penala.

38. minut - Novi promašaj Klajburna. Crveno-beli sve drže u svojim rukama. Greše gosti, ali Vildoza i Kampaco u saradnji uzimaju loptu Brajantu, a onda Lazarević pogađa za triiiiiii - 91:74! Sedamnaest razlike!!!!

37. minut - Duboa smanjuje, ali Mitrović je neumoljiv 85:74. I bacanje! 86:74.  Dvanaest razlike ima Zvezda. Faul Efesa u napadu! Brajant! Mitroviiiiiiiiiić zakucava!

Tekst potpisa

36. minut - Isključen je Ataman posle druge tehničke! Vildoza pogodio bacanje - 83:72

35. minut - Greši Duboa, faul Klajburna na Bentilu. Oba ušla! 78:70. Laki poeni Žižića na drugoj strani 78:72. Precizan je sa penala Lazarević - 80:72.

34. minut - Majstorija Kampaca koš uz faul! Važno, ovo je važno! Gori Pionir! Pogađa Kampaco ima dva bacanja jer je Brajant dobio tehničku 74:70. Magični kampaco, 20 poen - 76:70

33. minut - Težak promašaj Brajanta, Dobrić hvata. Marković za triiii - 71:70. Klajburn pšromašuje

32. minut - Vildoza ne pogađa za tri. Brajant trojka - 68:70. Dobrić u napadu, šut, neeee,lopta pogađa obruč.

31. minut - Ostao je sam Tunčer i promašio, a onda na drugoj strani napravio faul. Napad za Zvezdu, koju ne koriste domaći, ali ni turski klub sledeći napad.

TREĆA ČETVRTINA

30. minut - Brajant koš uz faul. Ovo nije dobro. Vodi Efes 66:67 je na semaforu. Petrušeeev u poslednjoj sekundi 68:67 na kraju treće četvrtine.

29. minut - Duboa za tri - 66:64. Nedović za tri, ništaaaaa

28. minut - Žižić postiže 14 poen. Petrušeeee kida obruč! A posle još jedno za 66:61.

27. minut - Buboa odlično asistira Žižiću - 59:56. Vildoza za tri, bombaaaaaaaa 62:56!

26. minut - Preomašaj Kampaca za tri, a onda Lazarević pravi faul. Trojka Mbajea - 59:54. Greškaaaaaa, aut, lopta je za Efes. Tunčer promašuje za tri.

25. minut - Kampaco promašuje u poslednjoj sekundi napada, ali Bentil hvata loptu i - koš! - 59:51. faul Efesa u napadu!

24. minut - Faul Kampaca na Žižiću, Buboa je prebacio ceo koš Lazarević hvata loptu.

23. minut - Odgovara Buboa, a onda i Mbaje posle greške domaćih, sada je 57:51

22. minut - Bentil do Kuzmića, koš uz faul. Pogodio je centar Zvezde - 52:45. Crveno-beli na plus 7. Odlična  odbrana, a onda nova trojka Dobrića 55:45!

21. minut - I drugo poluvreme je obeležio Ataman tehničkom. Kampaco je promašio bacanje...  Još uvek nema koša u drugom poluvremenu.

DRUGA ČETVRTINA

20. minut - Ergin Ataman traži gledanje snimka, sudije su se dvoumile, zvižduci i prozivke za trenera Efesa sa tribina. Lopta je za Zvezdu! Kampaco kao brzi voz - 45:42. Tunčer daje za tri, a onda je na tri i po sekunde pre kraja kampaco izborio faul u pokušaju za tri. Ataman opet izaziva bes sa tribina  a klupa gostiju dobija tehničku. Četiri bacanja za Kampaca, pogađa sve i vodi Zvezdu sa plus 4 na odmor 49:45.

19. minut - Sam je ostao Brajant, zaspala je crveno-bela odbrana - 41:42. Dobrić pokušava za tri, ne uspeva ovog puta.Promašuje i Brajant na drugoj strani, a onda šesti poen Bentila 43:42.Opet Zvezda vodi.

18. minut - Lep pogodak i prodor Žižića - 40:38. Petrušev ne koristi zicer, a onda ponovo razigrani Žižić 40:40.

17. minut - Trojka Nedovićaaaaa, njegov osmi poen 40:36, Tunčer je zatvoren lopta za Zvezdu.

16. minut - Faul na Žižiću. Prvi penal pogađa, drugi ne. Sada je Petrušev na linija slobodnih bacanja. Ne pogađa Petrušev prvo, ali je precizan drugi put - 37:35. Faul Mitrovića na Žižiću na drugoj strani. Polovičan je sa bacanja.

15. minut - Promašuje Klajburn, šut Kampaca, ništaaa, ali Klajbuirn izbija loptu u aut. Lopta sa strane za Zvezdu. Kampaco trojkaaaaaaaa Zvezda prvi put u vođstvu 36:34!

14. minut - Nedović za triiiiiiiii - 31:34. Greše Turci, bori se Petruše, a onda Mitrović pogađa uz faul! Ništa od izjednačenja 33:34

13. minut - Brajant je neprecizan, ali tu je Danston - 26:32. Promašuje Petrušev za tri. Klajburn iz tešpke situacije preko ruke 26:34. Ponovo plus 8 najveća prednost gostiju.

12. minut - Greše košarkaši Efesa lopšta ide u aut, a onda Kampaco opet za triiiiiiiii 26:27. Uvraća Klajburn -26:30, promašuje Nedović za tri.

11. minut - Zvezda ne koristi prvi napad u drugoj deonici. Klajbur n pogađa, a onda i Kampaco nišani i pogađa za triiii - 23:27.

PRVA ČETVRTINA

10. minut - Kakvo zakucavanje Klajburna ispred Martina - 18:25. Kampaco za Dobrića, a ovaj za Martina 20:25.

9. minut - Dobra reakcija u odbrani Singltona, Klajburn, odlična finta 16:23. Serija razigranog Dobrića, 12 poen - 18:23.

8. minut - Tunčer promašuje za dva, odlična energija Kampaca u odbrani. Odilični Dobrić, deseti poen 16:19, Brajant je lepo prošao i upisao prve poene preko Dobrića 16:21.

7. minut - Žižić promašuje dobra odbrana Hasana, pa dobrić za triiiiii - 14:17. Sjajno prolazi Buboa i upisuje sedmi poen - 14:19.

6. minut - Lagana realizacija Žižića i i sledećem napadu blokira Vildozu. Peti poen Buboe - 9:17. Raste prednost turskog kluba. I evo ga Dobriić ponovo, pogađa uz faul. Promašio je bacanje - 11:17.

5. minut - Dobrić za triiiiiii. Pionir ključa - 7:10. Pogađaju gosti, ali i Vildoza - 9:13.

4. minut - Bentil pogađa, a odličan je i u odbrani. Novi promašaj Vildoze. Tunčer pogađa - 4:10.

3. minut - Prvi poeni za Crvenu zvezdu posle nešto više od dva minuta postiže Bentil - 2:5. Žižićza Klajburna, ovaj do Mbajea ntri poena 2:8.

2. minut - Žižić pogađa, poveo je Efes, promašaj novi Vildoze, a Buboa pogađa za tri - 0:5.

1. minut - Prvi napad imaju košatkaši Efesa i ne koriste ga, dobra odbrana crveno-belih, Dobrić promašuje za tri. Ni drui napad ne koriste Turci, a novi promašaj sa druge strane i to Vildoze.

20.28 - Intonira se himna Evrolige, utakmica samo što nije počela.

20.07 - Luka Vildoza je uoči utakmice rekao:

- Imali smo dobar zajednički razgovor nakon nedeljne utakmice. Nastavićemo da se borimo, da se držimo naših osnova I vratićemo se. Igrali smo grozno, ali nismo bili uopšte u elementu. U Evroligi igrali smo dobro protiv Albe prvo poluvreme, drugo je bilo baš loše, a protiv Bajerna gotovo celu utakmicu… Imamo dobar tim, imamo odličan stručni štab i našeg trenera koji nam kaže da ostanemo mirni. Ovde smo da pobedjujemo i bićemo ok. Radimo naporno I bićemo dobro.

20.04. - U ekipi Efesa uz Vasu Micića, koji je doputovao sa ekipom i koji je gromoglasno pozdravljen u Pioniru, neće igrati ni Šejn Larkin, koga nema u sastavu.

20.02 - U prvom meču Efes je u Istanbulu pobedio 72:59. Utakmicu je obeležio Vil Klajburn.

19.48 - Trener Crvene zvezde Duško Ivanović ovako je najavio meč:

- Igramo protiv ekipe koja je evropski prvak, kompletna su ekipa sa igračima koji igraju jedna na jedan, igraju pik en rol, odlično šutiraju… Mislim da u ovoj situaciji više sebe moramo da gledamo. Da igramo sa samopouzdanjem i agresivnošću koje smo imali ranije i onda da vidimo… Još imamo realne šanse za TOP8. Ali da bismo imali te realne šanse, moramo da počnemo da pobeđujemo - rekao je Ivanović.

19.30 - Dobro veče i dobro došli na blog uživo meča Crvena zvezda - Efes na portalu Informer.rs.